Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire ütős egy ANGOL-NÉMET-...

Mennyire ütős egy ANGOL-NÉMET-OLASZ párosítás (középfokon)? Mivel lehetne erősebbé tennem?

Figyelt kérdés

Nyilván 3 nyelv is sok ha a szintentartást is kalkulálom, de félek, hogy az OLASZ mellényúlás volt hasznosságát tekintve és inkább OROSZ vagy SPANYOL esetleg FRANCIA felé kellett volna indulnom...


22F


2012. ápr. 21. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj az olasszal, de ha "ütősebbé" akarod tenni a tudásodat, mindenképp azt tanácsolom, hogy elsősorban az angolt és a németet igyekezz felsőfokra fejleszteni. Aztán persze jöhet az olasz is.
2012. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tetro ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj az olasszal, de az orosz valóban hasznosabb, szerintem a spanyol is jóval. A francia hasznosságát szerintem kb mint az olasz.
2012. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Retekszisz ***** válasza:
61%
A spanyol nem jó semmire szerintem, a francia szerintem sokkal hasznosabb, mint az olasz, de angolt és németet azért nagyon sokan beszélnek, főleg ha csak középszintről van szó, tehát szerintem nincs gond az olasszal, jó az , hogy van. Az orosz valóban jó választás, gazdaságilag nagyon nagy lehetőségek vannak benne, ezt ajánlom negyediknek.
2012. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően a felsőfokra törekedj, arra, hogy tudj azon a nyelven dolgozni. Az angol már szinte kötelező minimum a mai világban, ez az új franca lingua, viszont a fél gazdaságunk német kézben van (főleg az iparban), ezért arra is érdemes erősíteni. Az többi az mellékes, extra.
2012. ápr. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Lássuk csak... angol-német-olasz, még megtanulsz franciául és két kézzel kapkodnak majd utánad Svájcban.
2012. ápr. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Retekszisz ***** válasza:
57%
Dehogy kapkodnak utána Svájcban...ne nevettess már, most szigorították a magyarok bevándorlását, mert cigányok vagyunk nekik.
2012. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Azért azzal vitatkoznék, hogy a spanyol semmire sem jó!

Többen beszélik, mint az angolt...

2012. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó az angol-német-olasz párosítás. Ellenben a középfok az eléggé gyengécske, én azt javaslom, hogy legalább az egyiket, de ha megteheted kettőt vagy mind a hármat hozd fel felsőfokra, mert az az igazi. Egy középfokú tudás ma már szinte bárki számára elérhető, de felsőfokkal változatlanul kevesen rendelkeznek, jól jön egy olyan szakember, aki akár 2-3 nyelvet is beszél felsőfokon.
2012. ápr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tetro ***** válasza:
A spanyol szerintem sokkal keresettebb mint az olasz vagy a francia. 2010ben az USAban több újszülött volt spanyol anyanyelvű mint angol. Dél-Amerikában meg sehol nem beszélnek egy szót sem angolul.
2012. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A spanyol a másik kontinensen fontos - Európában nem nagyon. Ha oda akar kimenni a srác, tanulja a spanyolt, de amúgy meg a franciáknak nagyobb befolyása van Európában (mind diplomácia, mind gazdaságilag), így nagyobb eséllyel lesz rá szüksége az ő nyelvükre.
2012. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!