Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy ejtik ezeket a francia...

Hogy ejtik ezeket a francia neveket?

Figyelt kérdés
Isabeau, Sorel Ágnes, Dunois Gróf, La Hire, Du Chatel, Reims érseke, Chatillon, Raoul, Talbot (angol vezér), Lionel, Fastolf, Thibaut D'acr, Margot, Louison, Etienne, Claude Marie, Bertrand

2012. jún. 4. 11:57
 1/4 webnyelv ***** válasza:

izábó, Sorel Ágnes??, dünoá, lá ír, dü sátel, Reims nem tudom!, sátijjón, ráúl, tálbó, lionel, fásztolf, tibó dárk, márgó, luizón, étyienn, klód mári, bertran


Megközelítő kiejtéssel, magyarosan. A szóvégi -on elvileg nazális.

2012. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 webnyelv ***** válasza:
Ill. ha nagyon pontosak akarunk lenni, a dünoá-ban az "oá" inkább "uá", nagyon rövid u-val, olyasmi, mint az angol one-ban az első hang.
2012. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hollófernyiges ***** válasza:
Izabő, Szorel, Dünoá, La Ir, Dü Satel, Rejmsz, Satijjon, Raul, Talbot, Lionel (ha francia, lájonel ha angol), Fasztolf, Tibó Dakr, Margo, Luiszon Etyienn, Klód Marí, Bertran.
2012. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:

3. nem izabő hanem izabÓ (eau = ó)

A Thibaut D'acr-ot meg én írtam el és te írtad jól, "dákr" és nem "dárk"

2012. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!