Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják azt az emberek,...

Miért mondják azt az emberek, hogy "evvel" meg "avval"? Titeket nem zavar?

Figyelt kérdés
Annyira irritáló.Főleg,hogy a magyar(!) tanárom is mindig helytelenül mondja...az+val=azzal mert a -z-hez hasonul a -v...És nem pedig:av+val...Ugyanígy az ezzel...
2009. júl. 1. 23:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Elvileg ez helyes nyelvtanilag, de engem is borzasztóan idegesít. Én sem használnám soha. Ez nem helytelen, csak más forma. Vannak rendhagyó szavak. Ez egy olyan példa.
2009. júl. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanilag ez nem helytelen, hanem régies, illetve tájnyelv (mint a szögedi beszéd).


Engem sokkal jobban irritál a net-szleng rövidítések legújabb generációja (ien, oan... és társai, a régebbiek, mint a vmi, vki és hasonlók, használatosak a magyar nyelvben, persze pontokkal kiegészítve, de a divatossá vált netes szlengként elterjedt igénytelen helyesírás nem).

2009. júl. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Illetve a szabály:

[link]

2009. júl. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
tájszólásról már hallottál ?
2009. júl. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
engem is rohadtúl idegesít. hülyét kapok ettől. de engem az is idegesít, hogy "pécsett"
2009. júl. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
uccsónak: A "Pécsett" nem helytelen,azt így kell mondani.
2009. júl. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen helyes az "avval".
2009. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Engem is zavar nagyon, de ennél jobban ez a "tini" netes szleng, pl. h, ien, oan, vok, szal, megőrülök tőle....


Egyébként valamelyik előttem hozzászólónak: Pécsett nyelvtanilag helyes, az iskolában is úgy tanítják.

2009. júl. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

azt, hogy Pecsett azert mondjak ugy, mert ugy kell mondani, az a helyes.

Ez az evvel-avval, nekem is bantja a fülemet, de nem helytelen, csak en nem szoktam meg (bp-i vagyok), emiatt ra nem szolnek senkire, hogy beszelj mar rendesen...

2009. júl. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
Engem az idegesít, ha valaki azt mondja: "tőlem magasabb"!!!
2009. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!