Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért veszik ennyire semmibe...

Miért veszik ennyire semmibe az emberek a magyar nyelvet?

Figyelt kérdés

"Szóval azthittem megvaltozott.de tévedtem megint csak addig voltam jó neki amig nem taliztunk.persze ak se történt semmi komolya csak puszi puszi..nemértem h amig nem tal nagyon rendes latszik rajta h komolyan gondolja,miutan tal alig ir csörget stb..szinte nem is letezem xamara,de ha én nem cs9rgetem kiakad..+féltékeny de nem vallja be.+ir h haragszom e meg ilyesmi.. S: most akarhat valamit tőlem vagy nem???"


nem mertem megszámolni a hibákat...


20/L


2009. júl. 5. 01:43
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Kit érdekel?
2009. júl. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Én nem szeretem a rossz helyesírást, mert azt sugallja, hogy az alkalmazója nem olvasott sokat. Aki meg nem olvas sokat az legtöbbször tájékozatlan, könnyen befolyásolható, kevésbé értelmes. Persze az sem mindegy, hogy mit olvas az ember.


20/F

2009. júl. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert megtehetik,és nem származik belőle semmi káruk.De ha például ezen az oldalon is csak maximum 3 helyesírási hibás hozzá szólásokat engedne valami,vagy valaki megjelenni,rögtön tudnának a kedves hozzászólók helyesen írni.De amíg ez nincs.......
2009. júl. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
92%

Szia!


Nekem ezekkel az írásokkal az a legnagyobb bajom, hogy többször futok neki, mire megértem, hogy mit akar :)

Tele van rövidítéssel, olyanokkal, amit a mai írni-olvasni nem akaró, számítógép előtt felnőtt gyerekek használnak. Hiszen ezekkel gyorsabb chatelni stb.

Van két kisfiam, még picik, de már most kezdem megszerettetni a könyveket velük, mert bár én is itt ülök néha a gép előtt, és kikapcsol ez is, de nem mérhető fel azzal, mikor egy jó könyvvel félrevonulhatok. Sajnos ez a korosztály már csak ilyen, rohanó volág, rohanó szülők, pénz, pénz, pénz, megélhetés, csak alapvető nevelés, ami futtában is megy. És ha van egy-egy kivétel, akkor ő lesz a furcsa gyerek az osztályban...


Judy

2009. júl. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
addig semmi gond az ilyen msn/sms/chat rövidítésekkel amíg a valódi életben nem ezt használja.
2009. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Na azért neten, chaten egyáltalán nem kell messzemenő következtetéseket levonni az illető műveltségéről, én magam is szeretek egyszerűsíteni amit lehet, és ha így nézzük egy vagon hibát ejtek, többdiplomás létemre. Ez most nem felvágás, csak azt próbálom mondani, hogy kb semmi köze egymáshoz az olvasottságnak, műveltségnek, és a chates stílusnak.
2009. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha 12-13-14-15 éves lenne még nem is húznám fel magam. De 20 évesen így írni.....
2009. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért egy gyakorikerdesek.hu közelebb van egy fórumhoz, mint egy chathez. Egy fórumon meg, ahol vitázol, a véleményedről van szó, igenis kell a jó helyesírás. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem semmi fáradtságba nem kerül alapjáraton magyarul írni.
2009. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fáradságba talán? :P :P
2009. okt. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!