Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen magyar megnevezéseket...

Milyen magyar megnevezéseket tudtok külföldi nagyvárosokra?

Figyelt kérdés

Régen előszeretettel magyarosítottak mindent. Pl. külföldi személyek neveit is magyarul mondták/írták. Pl. Lincoln Ábrahám, Verne Gyula stb. (Annyiban máig is megmaradt, hogy az idegen uralkodók nevét magyarul mondjuk.) És városokkal is ezt csinálták. Pl. Stockholmot a népnyelv egy időben Istókhalmának nevezte.

Tudtok még ilyeneket? Én csak ezt az egyet találtam.


2011. nov. 23. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Tarján ország - Olaszország
2011. nov. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Wien - Bécs
2011. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: nem TaRjánország, hanem TaLiánország (az olasz nép nevéből: ITALIANI, amit úgy ejtünk, hogy "Italjáni". No, ebből lett a "talján").


Belgrád - Nándorfehérvár


Milano - Majland (a várost németül Mailand-nak nevezték; az osztrák kötelékben ott szolgáló magyar bakák Majlandra "magyarosították")

2011. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Belgrád esete más, mert az anno magyar uralom alatt állt.

Ilyen erővel meg lehetne említeni Kosice - Kassát, Bratislava - Pozsonyt és a többit is.

Én olyanokra gondolok, amiknek köze sincs Magyarországhoz. Hivatalosan sosem nevezték magyarosan, csak mi magyarosítottuk.

Milánó - Majland jó példa, köszönöm.

2011. nov. 23. 20:09
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy illik-e a sorba de pl. Saint Petersburg=Szentpétervár vagy Opatija=Abbázia
2011. nov. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat. A Nándorfehérvár-példa kapcsán ugyanez nekem is eszembe jutott, csakhát (hülye, szubjektív módon) olyannyira dél-peremvidéknek, határesetnek éreztem a várost, hogy azt mondtam: no, üsse kő.


Többet meg nem tudok..:((((

2011. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Semmi gond. A Milánóval kiváltottad. :D

Na jó, csak viccelek. Végülis a feltételeknek megfelel, úgyhogy nincs okom leszúrni miatta. A kérdés megfogalmazása nem a legjobb.

A Szentpétervár is jó.

2011. nov. 24. 14:34
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

13:38-as vagyok:


JUHHÉ!!! - kedves Kérdező! (mert nem adtam ám meg magam, járt az agyam - ha ugyan nekem van olyan, - mint a perpetuum mobile:-)) ):


hát a törökországi TEKIRDAG-ból milyen úton-módon lett..RODOSTÓ??? Ez gyanús. FÖLÖTTÉBB GYANÚS:.) (Mer hát én jártam ott, osz' kerestem a Rodos-tavat..de sehun se taláátam). No?

2011. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jaaj, hát most legörbül a szám..mert a nagyvárosokra szólt a kérdés..TEKIRDAG meg..kücük. Kicsi. (De aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli, ugyebár.) Üdv.
2011. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 arse válasza:
Talan az: Orok varos-Roma, Kelet Gibraltara-Singapur, Kelet Roma-Kostantinapoly, Fatyol orszaga-Tunisz es a Beke varosa-Jeruzsalem is ilyen ...
2011. dec. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!