Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemes megtanulni előbb a...

Érdemes megtanulni előbb a pinyin-t?

Figyelt kérdés
Én könnyedén azt mondhatnám:"Ez nagyon könnyű,nem kell a kínai írásjeleket bemagolnom. Há itt a pinyin!" De azért gondolom ha valaki normálisan akar kínaiul tudni akkor meg kell tanulnia az írásjeleket is. De az kezdésnek nem rossz ha a pinyin-t megtanulom?

2012. jún. 27. 18:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A kiejtést úgyis meg kell tanulnod, a karaktereket meg már tudod. Tehát max. az "összekapcsolás" lehet kárba ment erőfeszítés, de kétlem, hogy az olyan sokat igényelne (én úgy megtanultam a japán romaaji, hogy fel se tűnt, bár a kínai a számok/ékezetek (hangleejtések) miatt kicsit nehezebb). Továbbá kínaiban nincs szótagírás, tehát vagy le tudod írni hanzival vagy nem tudod leírni sehogy, nincs középút, hogy hangul/kana-t használsz. Tehát, bár nem tökéletes, de ha valahogy, akkor így fogsz tudni kínaiul megértetni magadat míg nem tudod a hanzikat. Alapvetően ezzel szokás kezdeni a kínai tanulást.


Amúgy pinyin-t nem miden kínai érti meg (gondolom). Japánul tanulok, tehát így csak arról tudok beszélni, de ott kb. a gép miatt ismerik csak a japánok a romaajit (tehát sokan nem is ismerik) és ők se teljesen. (vagy hát attól függ, mivel hogy sok rendszer van: azt ismerik, amelyiket a gépen használják, de nem feltétlenül fogja tudni egy japán, hogy mi az a "tsu" vagy "shi", mert sokan inkább "tu" és "si"-t írnak be, hisz a gép azt átalakítja.

2012. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!