Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik ázsiai vagy afrikai...

Melyik ázsiai vagy afrikai nyelvet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Az ázsiai nyelveket ajánlottabb, japánt, kínait. A magyar és a japán sokban hasonlít, megtanulni nagyon egyszerű a magyaroknak a japán nyelvet, egyedül az írás bonyolult benne. Afrikai nyelvekből nagyon keveset használnak világszerte, én azt nem ajánlom.
2010. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, mi a célod vele. Nyilván ha a busmanokat akarod tanulmányozni, akkor az ő nyelvüket kell megtanulni, ha a buddhista filozófiát, akkor viszont a szanszkrit/páli ajánlott.


Ha nincs különösebb célod, csak az a kérdés, hogy érdemes-e afrikai vagy ázsiai nyelveket tanulni, akkor a válasz egyértelmű NEM. A japán, esetleg a koreai nyelvnek van némi haszna a gyakorlatban, de igazából ahhoz, hogy Ázsiában és Afrikában kiismerd magad, elsősorban angol, másodsorban francia nyelvtudás szükséges.

2010. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Szuahéli nyelvet.
2010. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Japánban nem sokra mennék az angollal vagy a franciával... xD
2010. júl. 6. 14:29
 5/11 anonim válasza:
57%

Japánban nagyon sokan beszélnek angolul, úgyhogy mennél vele valamire...jó sokra...


én amúgy a kínait ajánlanám, habár személy szerint japánt szívesebben tanulnék.

csak gondolj bele, mennyi kínai van a Földön, és hogy egyre inkább szétáramlanak az egész világon... néhány év vagy évtized múlva, szerintem igen hasznos lesz, ha valaki érti a nyelvüket. ráadásul a fejlődésben is egyre előrébb kerülnek. De ez csak az én véleményem. ^^

2010. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

ma 14:57


Tévedés. A kínai tanulásának nincs értelme. Egyébként nincs kínai nyelv, hanem van mandarin nyelv, kantoni nyelv stb., és ezek sem egységesek, hanem vannak dialektusok. A mandarint valóban beszélik 900 millióan (második nyelvként még 400 millióan), csak hát ebben a 900+400 millióban sokkal kevesebb üzletember, tudós, mérnök, professzor stb. van, mint a 130 millió japán között, egyszerűen azért, mert Japán egy élvonalbeli, fejlett ország, Kína pedig egy szegény harmadikvilágbeli ország.


A világon mindenfelé megtalálható kínaiak (pl. boltosok) egyébként főleg kantoni nyelven beszélnek, mivel rendszerint délkelet-kínai eredetűek.


Mivel Kína sohasem lesz nagyhatalom gazdasági és politikai téren, kulturálisan meg még kevésbé, ezért sohasem lesz kifizetődő sok évet belefektetni a kis krikszkrakszaik magolásába. Ugyanennyi időt befektetni 3-4 fontosabb nyelv megtanulásába vagy sokkal inkább egy jó egyetem elvégzésébe sokkal érdemesebb.

2010. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Japan, Korea. Ezeket ajanlanam. Amugy tenyleg erdemes angolul vagy franciaul megtanulni, mert Anglianak es Franciaorszagnak a 19. - 20. szazadban volt nehany azsiai gyarmata ( pl. Hongkong, Vietnam, Kambodzsa, Thaifold stb. )
2010. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De én az összes japánnal meg akarom értetni magam akivel találkozni fogok... :)
2010. júl. 19. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Na ide figyeljen az összes manusz aki kínáról mégegyszer valami olyat mond, hogy pl. nem érdemes tanulni kínaiul, ...


Miért nem érdemes tanulni kínaiul?Talán mert nehéz, vagy hogy mivel olyan sokan vannak, hogy a nagy részével soha nem talákszok?

Ez ökörség. Itt most nem az a lényeg milyen nehéz, vagy hogy hányan vannak. Most nyelvetanulásról van szó, és a kínai igenis kiváló erre a célra: 1. megtanulsz egy nyelvet, 2. a HanZi-k fejlesztik a vizuális memóriádat, 3. nincs mit unatkoznod. A kínai nem nehéz: szinte "nincs" nyelvtan(ha van akkor is ~megegyezik a magyarral) az írás sem olyan nehéz, mint látszik.


És. Nem 900 millióan beszélik a mandarint, hanem 1,19 milliárdan.


XieXie

ZaiJian

2012. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hi

Én sokhelyütt jártam már ázsiában, és arra a következtetésre jutottam, hogy hiába van a tíz legnagyobb és legfontosabb "világnyelvnek" nevezett európai nyelvbőt nyelvvizsgád, Ázsiában ugyanannyit ér mint ha egyet sem tanultál volna. Jol tudom, voltam már: Japánban, Kínában, Fülöp-szk-n, Vietnamban, Thaiföldön, Indiában és Üzbegisztánban is. Van angolból és franciából középfokum, németből alapfokum és oroszt is tanultam négy évig. Európai nyelvvel semmire nem mész, ha kelet, délkelet ázsiára akarsz orientálódni a kínait ajánlom, de ha nagyon ellene vagy a japán is tökéletes. Mostezt tanulom. Jártam Üzbegisztánban és az oroszt egy szakács értette meg egész Samarqand-ban.

2013. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!