Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek a francia, vagy a...

Szerintetek a francia, vagy a német az előkelőbb nyelv?

Figyelt kérdés

2012. jún. 30. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "előkelőbb nyelv". Ugyanannyit ér a német, a francia, a szlovén, az angol és a magyar is.
2012. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem pedig igen is van előkelőbb nyelv.

Mármint gondolok itt például a hangzásra, stílusra.

Úgyhogy ha ezeket vesszük figyelembe, akkor a francia.:-)

2012. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Másodiknak adok igazat. Én is így gondolom. Köszi a válaszokat!
2012. jún. 30. 23:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

De itt akkor sem lehet igazságot tenni, már elnézést.

Van, akinek a francia hangzása lenyűgöző, megint más szerint a németé.

Előkelőbb esetleg olyan szempontból lehet egy nyelv, hogy a nemesség egykoron előszeretettel használta, na de ez megint elmondható mindkettőről: a francia inkább Nyugat-Európában, míg a német Közép-Európában volt népszerű.

2012. júl. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Előkelőbb?

4-500 éve úgy gondolták hogy a francia egy bárdolatlan nyelv semmi valódi érzelem kifejezésére nem alkalmas!


Most meg "előkelőnek" gondoljátok!

Aztán pár száz év múlva megint más nyelv lesz terítéken.


Bár van egy tippem hogy max középsulis csajok lehettek... :)))

2012. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Tulajdonképpen én is az elsőnek adok igazat. Viszont, nekem személy szerint a francia a kedvenc nyelvem (természetesen a magyar mellett). A némettel padig úgy vagyok, hogy NAGYON nem szeretem.
2012. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Természetesen mindenki véleménye érdekel. Köszi a válaszokat!
2012. júl. 1. 12:51
 8/16 anonim ***** válasza:

Régen főleg a francia volt a nemesség nyelve.De valamilyen szinten a német is.(pl.Habsburgok,Mária Terézia,Sisi,Feren József stb)

Alapjában véve mind2 előkelő valamennyire.Habár a német az sztem jobban ,,sablonnyelv" de ha nem lenne az,akkor az is olyan lenne mint a francia.

de mindegyik nyelv ugyanannyit ér.én alapvetően nem naon kedvelem ha vki mondja h pl,,angol jobb mint az orosz,vagy a német jobb mint az olasz" ezek csak példák.

2012. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha már a két nyelv szépségéről beszélünk ,azért meg kell hagyni a franciák egy mondat alatt 2 liter nyállal köpnek le és ilyen "malacosra " veszik a stílust ámde a német meg ugyan úgy halál erősen mondja ki a dolgokat és semmikép se dallamos ! :D És a franciák saját maguk állítják ,hogy előkelőbb a nyelvük,holott a német is van olyan szép...
2012. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg a német egy elég "ocsmány" nyelv, és inkább pont ők azok, akik köpködnek mialatt beszélnek. :-P ráadásul még üvöltöznek is, rohadt hangosak a legtöbben.

és amúgy tényleg, a francia egy sokkal dallamosabb és szebb nyelv.:-)

2012. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!