Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egyszerűen nem megy az angol!...

Egyszerűen nem megy az angol! Pedig szeretem, és nagyon meg akarom tanulni, de az istenért sem akar megragadni. Hogy lehetne fejleszteni az angolomat?

Figyelt kérdés

Egy évet jártam magántanárhoz és az alapokat megtanultam nála,mármint az igeidőket és a fontosabb kulcsszavakat.

(Addig sajnos németes voltam,de nem volt már lehetőség váltani...)De bosszant amikor látom,hogy egy elmebeteg Matolcsy György is "jól"beszél angolul és riportot ad a BBC-nek :( Az a baj,hogy valamiért nem tudok úgy gondolkodni mint az angolok amikor mondatot kell összerakni,szóval tudna valaki segíteni?



2012. júl. 23. 06:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy év azért elég kevés, főleg ha annyira azért nem intenzíven tanulod (pl. anyanyelvi környezetben). Ettől azért többet rá kell szánni egy nyelvre, hogy elfogathatóan menjen.

Szóval türelem, idővel jobban fog menni. Az angol nem egy bonyolult nyelv.

2012. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy év nagyon kevés. Az angol gondolkodásra nekem 3 év volt legalább, mire ráéreztem (amikor már nem a szabályokon gondolkodva beszéltem), pedig elég intenzíven tanultam. Meg fogsz tanulni, ne aggódj - de ahhoz dolgozni kell. Sokat.
2012. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézz filmeket angolul, olvass könyveket (nem tankönyvre, hanem regényekre gondolok!), fórumozz angolul, e-mailezz, ha van Skype-od, akkor beszélgess is...

Nézd meg ezt az oldalt: www.fanfiction.net - ha van kedvenc filmed, sorozatod, könyved..., akkor valószínűleg találsz hozzá írt rövid történeteket, akár 1-2 oldalasakat is, ha nem rögtön hosszú regényekkel akarsz kezdeni. De azt is lehet amúgy, én azonnal kezdtem a könyvekkel.


Innen pedig postaköltség nélkül rendelhetsz könyvet: www.bookdepository.co.uk

2012. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a skype-os beszélgetést javaslom. A legjobban az fejleszti a beszédet, ha tényleg beszélgetést kezdeményezel valakivel. Nagyon sok magántanár vállal már skype-os oktatást, tudatos irányítás alatt folyamatosan beszélve jobban fejlődsz, mint egyedül. EGy év kevés idő, de ha nyelvtani alapjaid már megvannak, én a beszélgetésre tenném a hangsúlyt!
2012. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én ajánlanék egy oldalt neked! Én innen szereztem egy barátnőt, aki megtanít engem angolul. Igaz már közép szinten tudok de kiderült sok mindent nem tudok. Olyanokat megtudtam tőle, amiket nem tanítanak az iskolában! Skype-on beszélgetünk szóban és írásban is. Nagyon sokat segít!

www.interpals.net

Sok sikert és kitartás! :)

2012. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek,megpróbálom mindegyik ötletet, hátha lesz valami belőle(m) :))


Üdv Mindenkinek!

2012. júl. 23. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!