Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezek a vezetéknevek zsidó...

Ezek a vezetéknevek zsidó vagy német eredetűek?

Figyelt kérdés

Scheirich;Kleinmayer; Hummel; Keindl; Stark;


Ezek szerepeltek a családfánkban. Nagyon idegeneredetű nevek, még a némethez képest is. Főleg a Scheirich, ilyet még nem is hallottam. A Scheirich olyan zsidós :D



2012. júl. 23. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Itt egy egész oldal a Scheirich névről. Nem olvastam végig, de nem láttam zsidó utalást benne.

[link]

2012. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nincs zsidós név,mert a zsidó nevek többsége is német. De miért baj,ha zsidó név?
2012. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
90%
A zsidó nevek is német eredetűek, a 18. században kényszerítették a zsidókat, hogy német nevet vegyenek fel a korábbi héber helyett.
2012. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
92%
Egyébként meg: Stark? Nord vagy te, nem zsidó :)
2012. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ezt így megmondani. Mondjuk én egy embert ismerek Stark vezetéknévvel, ő valóban zsidó, de viselhetik ezt a nevet épp úgy nem zsidók is. A másik néggyel még nem találkoztam.
2012. júl. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mustafa33 ***** válasza:
Tipikus német nevek, előfordul zsidóknál is, de nem jellemző. A szepesi szászoknál inkább.
2012. júl. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy van tipikus zsidó név de ezek nem tűnnek annak.


Sőt van kizárólagosan csak zsidók által használt nevek német nyelvű: A Rothschild/Grünschild vörös-cégér és zöld-cégér tipikus zsidó nevek, (gyakorlatilag) senki nem viselt színes cégér neveket a zsidókon kívül.


(Amúgy magyarban sokkal inkább találsz zsidón neveket: A Kárpáti és Szegedi és bármely olyan földrajzi nevek ami soha senki (max. király) birtokában voltak az elmúlt sok száz évben i-vel vagy y-nal kiegészítve megint csak tipikus zsidó nevek, ilyenek még a Ipolyi, Dunai, Kárászi, Tiszai, Budai és Pesti. Igaz egyes neveket ezek közül a 1948-1949-es "Szabadságháború" után jogfosztott nemesek is felvettek.)


Vannak nevek amik többségében szintén zsidókat takarnak.

Ilyenek a például a szín nevek, de ezek jelentős részét németek viselik: mint Eva Braun, vagy a Weiss-ből Fehére magyarosított német nagyanyám családja.


(Hazánkban nem jellemző: De a Levi, Kohn, Cohen és Coen mindig apai ágon zsidó felmenőkre utal.)


Erdélyi származás kivételével az ószövetség tagjainak neve mint felvett vezetéknév szintén szinte kizárólag zsidó származásra utal, mint: Ádám, Dávid, Jákob, Salamon és Gábor (Gábriel). Bár a keresztnevek mint a Albert, Balázs és Sándor is szinte kizárólag apai ágon zsidó felmenőkre utalnak.

2012. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár a keresztnevek mint*


Bár a keresztnevek mint vezetéknevek

2012. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!