Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek melyik az 5...

Szerintetek melyik az 5 legfontosabb nyelv a világon, melyik 5-öt a legérdemesebb megtanulni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 14:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azt érdemes tanulni, ami tetszik is, mert azt fogod tudni értékelhető minőségben használni.
2012. aug. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Először az anyanyelvet kellene mindenkinek megtanulnia.

Aztán angol az elengedhetetlen. Amúgy mindig azt a legérdemesebb megtanulni, amit szeretsz. Spanyol,német,francia,orosz stb. Ezek szerintem mind elég népszerű nyelvek és sok helyen tudod őket használni.

2012. aug. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Angol, kínai, francia v. német, orosz, arab.


Spanyolnak semmilyen gazdasági-politikai jelentősége nincs, azon túl, hogy sok helyen beszélik - de az nem érv!

A gazdaság hatalom sokkal fontosabb, mint az elterjedtség.

2012. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, lehet, hogy "a gazdaság hatalom sokkal fontosabb, mint az elterjedtség" de te aztán megtanulhatod a nyelvet, ha nem tudod hol hasznosítani pl. Európára gondolok.
2012. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ma 16:02


Szerinted a felsorolt ötöt hol nem lehet hasznosítani? Az ember azért tanul nyelv(ek)et általában, hogy jobban érvényesüljön, több lehetősége legyen munka terén. Nos, hacsak nem Spanyolországba készül valaki, vagy Dél-Amerikában, akkor mit kezd a spanyollal? A német nyelv fontosságát nem lehet Európán belül elvitatni, ez egyértelmű. A francia pedig már nem olyan fontos mint régebben, de úgy gondolom, hogy fontosabb mint a spanyol, már csak azért is, mert Párizs Európa fontos pénzügyi központja, London után. Még Frankfurtot is übereli, annak ellenére, hogy Németország Európa gazdasági motorja.

De ha nem hiszel nekem nézd meg az állásajánlatok számát nyelvek szerint, ez fog kijönni: 1.angol, 2.német, 3.francia...


Sajnálom, ha téged ez zavar.

2012. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol akarod hasznosítani. Ha itthon Mo-n, akkor magyar, angol, német, francia, japán. Ha az egész világon, akkor angol, japán/kínai, orosz, spanyol, francia.

Sorrendben.

2012. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én kínai helyett a japánt írtam volna, mert jobban szeretik és többen is tanulják, itt vagyok én élő példának.
2013. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!