Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ma már csak nyelvvizsgával...

Ma már csak nyelvvizsgával lehet munkát találni? Diploma mellé ez elvárás?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem is lehet diplomája valakinek nyelvvizsga nélkül, szóval, igen elvárás. És hamarabb vesznek fel valakit (persze munkakörtől függ azért ,de angyátlagban így van), akinek benne van az önéletrajzában, hogy xy nyelveket beszéli, mintha nincs.
2009. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
86%
hát ha a munkahelyre kell a "nyelvizsga", akkor ott elképzelhető hogy beszélgetni kell. szóval hiába a papírod elhajtanak. inkább csak hamarabb kapod meg az esélyt...
2009. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Nézd ma már az angol nyelv felső szintű ismerete amolyan alap-elvárás, és ezen felül kérdezik meg, van-e nyelvtudásod, szóval én s eértem, de a magyarok vmiért olyan nehezen tanulnak nyelvet, nem értem.
2009. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
65%

ez hülyeség "angol nyelv felső szintű ismerete". minek mind a 12ige idő,még az angolok sem használják, csak 6-8at.


beszélni, kommunikálni kell tudni.


tehát ha kérsz 1 kávét, akkor ne gondolkozzál 2percig, hogy mit is mondj, hanem rögtön nyögd ki.


ha mondani akarsz vlmit akkor meg értsék meg a többiek. pl.: mennyit kerül ez,az.


tehát ez a lényeg: kommunikálni kell tudni.

2009. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
eleve nem is lehet diplomád nyelvvizsga nélkül.
2009. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

20:38

te rendkívül okos vagy

igenis fenntartom, ha nem valami gagyi munkát akarsz, hanem netán jobb pozíciót, akkor az angol felső már alapnak számít .... ilyenegyszerű, mivel egy nag ymultinál ahol vannak 2,5-ös fizetések, tudod 90%-ban külföldivel vagy körülvéve és csak angolul tudsz kommunikálni gyakran egész speckó dolgokat is.

De most ezt lezsámítva is az angol oylannyira alap, hogy ha ezt nem is nézzük, akkor se értem valaki hogyan boldoguil el az angol nélkül a világban ....

2009. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
21.39-es! Lehet diplomám nyelvvizsga nélkül, mert régebben szereztem. Akkor még nem volt követelmény, igaz, hogy a szakmát "csak" öt évig tanultam.
2009. júl. 23. 22:08
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos igaza van annak, aki szerint a felsőfokú angol alapkövetelmény (megjegyzem: a felsőfokú angol nyelvvizsga, amihez pl. mindössze 10-15 ezer szavas szókics kell, még semmi az igazán magas szintű nyelvismerethez képest). A "kommunikálós" angol nyelvtudásra a recepciósnak és a callcenteresnek van szüksége. Másoknak felsőfokú nyelvismeret kell. Még az is lehet, hogy egy szakember nem tud olajozottan "kommunikálni" egy semmitmondó/udvariaskodási szituációban, szakkérdéseket viszont meg tud vitatni, szakmai levelezést is tud folytatni, idegen nyelvű dokumentációt tud olvasni/írni. Ehhez egy nagyságrenddel több nyelvtudás kell, mint a középfokú szóbeli jópofizáshoz. Ráadásul az angol már csak azért is alapelvárás - nem a munkához, hanem a világhoz - mert sok érdekes könyv, folyóirat, weboldal angolul olvasható. Aki nem tud angolul, az kimarad a mai világ fejleményeinek jó részéből.
2009. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
lehet hogy hülyeség a nyelvvizsga mert valóban sok olyat kérnek benne számon amit angliában egy boltban nem fogsz hallani,viszont diplomád nem lehet minimum 1 nyelvvizsga nélkül(vhova 2 kell,pl. turizmus-vendéglátás)és a munkahelyeden sem kávét kell kérni mert ha feltétel a nyelvtudás akkor ott szaknyelvet és pontos,választékos nyelvtudást kérnek...tehát igen...esély sincs anélkül munkát találni...
2009. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk szakmától függ
2017. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!