Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik írás szebb szerintetek?...

Melyik írás szebb szerintetek? A cirill vagy a latin?

Figyelt kérdés

Hogy mondjak egy példát is,itt egy mondat:


Latin:


A te valaszod hasznos volt szamomra


Cirill:


А те валасзод хасзнос волт сзамомра



2012. aug. 26. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
latin
2012. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Én cirill-fetisiszta vagyok, de a latint is szépnek tartom. Be is regisztráltam ezt a nevet cirill betűkkel, nem gondoltam rá, hogy olyasmi lesz belőle, mint a tiéd is, úgyhogy újra regisztráltam ebben a formában. :D
2012. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Szép mindkettő, de nem mindegy a betűtípus sem. Pl. az oldal által használt betűtípus egyáltalán nem tetszik.


A cirill betűket nagyon szeretem, de alapvetően az összes többit is, ami eltér az általam megszokottól. Pl. nagyon tetszenek a görög és a héber betűk is.

2012. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi időkben eléggé megszaporodtak a hasonló kérdések, úgyhogy bemásolom az egyik válaszomat.


Attól függ, melyik latin írás. Az izlandi például szép, de többek közt a lengyel, a vietnami és kisebb mértékben a magyar is az a sok mellékjelnek köszönhetően. Ezzel szemben a spanyol, az angol vagy a holland írás igencsak semmilyen és unalmas.


Ha az alap, ékezeteket nélkülöző latin ábécét vesszük alapul, akkor ugyanannyira szép vagy csúnya a két írásrendszer szerintem. Ha a példaként hozott pár nyelv valamelyikét, akkor a latin.

2012. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a latin!
2012. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a cirillnek az írott formája jobban bejön, viszont a latin nyomtatott betűk jobban tetszenek.

Az általad cirill betűkkel leírt mondat viszont nem így nézne ki:

"А те валасзод хасзнос волт сзамомра.", hanem valahogy így:

А те валасод хаснош волт самомра.

2012. szept. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 webnyelv ***** válasza:
100%
A cirill azért tetszik talán jobban, mert szokatlanabb, és a betűk formája jobban feltűnik.
2012. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnézést,csak siettem és a fordítóm ezt írta ki.
2012. szept. 1. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!