Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik olyan honlap ahonnéd...

Létezik olyan honlap ahonnéd arabul lehet tanulni? Vagy könyv?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Könyv+kazetta van, a Teach Yourself sorozat Arabic csomagja. Bp.en a Kígyó utcai idegen nyelvű könyvesboltban vettem anno (2002-ben). Ez angolul tanítja az arabot. Antikváriumokban időnként lehet kapni tankönyveket, vagy ilyen helyen vettem pl. arab-angol szótárt. Létezik magyar-arab szótár is (dr. Abbas Youssef), ennek a párját (arab-magyar) abban az időben még nem lehetett kapni.

Én egyébként autodidakta módon nem tudtam megtanulni a nyelvet, sőt, később próbálkoztam magántanárral, de úgy sem ment. Egyszerűen nem tudom kiejteni azokat a spec. hangokat, ami a beszédhez elengedhetetlen (pl. 3 féle "h" betű van, ezeket különböző képpen kell(ene) ejteni). Gondoltam elég ha írni-olvasni tudok, de kiejtés nélkül nem tudok szavakat tanulni... Sok sikert kívánok neked!

2009. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösszi szépen. Tanárral nincs gond, mert van egy arab ismerősőm ő tanítana, csak könyv kéne:)
2009. júl. 31. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!