Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudom horvátul mondani...

Hogyan tudom horvátul mondani és kiejeteni a következő mondatokat?

Figyelt kérdés

1., Kérek szépen ..... (valamit)

2., Hol található a wc?

3., Bemutatkozás, pl. Engem XY hívnak, Budapesten lakom

+ mitől függ a következő? Zagreb, Zagrebu

és ha az s betű felett van az a fordított háromszög, akkor az s-t sz-nek kell ejteni ; valamint a c-nek van aprosztrófa akkor azt cs-nek vagy ty-nek?


pl. Gospic. Amikor utaztam IC-vel Zagrebból és bemondta a vonat az állomásneveket, akkor ugymondta be, hogy Goszpics... Viszont hallottam már olyat is (interneten olvastam), hogy a helyes kiejtés Gospity..Hogy is van ez?



2012. szept. 20. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,a kiejtés: az s-t sz-nek ejted. Ha van fölötte hacsek (š), akkor s. A ć-t lágy cs-nek ejtik (cs és ty közt valahol... nincs ilyen hang a magyarban). Ha hacsek van a c-n (č) akkor kemény cs hang.

1. Molim vas/Molim te (magázás/tegezés)

2. Gdje je zahod? (ejtsd Ggye...)

3. Ja sam XY. /Zovem se XY.


A Zagreb az alanyeset (mikor pl a városról mondasz vmit, hogy Zagreb je lijep grad). A Zagrebu a locativus, tehát pl. U Zagrebu - Zágrábban.

2012. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!