Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek a német nyelvtan...

Szerintetek a német nyelvtan sokkal nehezebb, mint az olasz vagy a francia?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 14:15
 1/5 anonim válasza:
Nem. Kb, mint az olasz. Franciát nem tanultam, de annál csak könnyebb lehet. :)
2012. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A francia nyelvtan szerintem könnyebb, mint az olasz, bár azért az olasz sem annyira nehéz.
2012. okt. 7. 14:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy élet kevés ahoz, hogy németül megtanulj.

Ezt valahol olvastam.

2012. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 webnyelv ***** válasza:
100%

Szerintem igen. De attól is függ, milyen téren.


A melléknévragozás tuti, hogy a németben a legnehezebb a három nyelv közül. A szenvedő szerkezet is, főleg, ha mellékmondatba kerül és még múlt időben is van és még módbeli segédige is van a mondatban.

A főnév többes száma is a németben a legnehezebb, sokféle ragot kaphat a főnév.

A németben az elöljárószók különböző eseteket vonzanak, amiket meg kell tanulni.

A németben három nem van, míg az olaszban és a fracniában csak kettő. Az olaszban az esetek 90%-ában kikövetkeztethető a főnév neme a végződésből. A franciában nehéz kikövetkeztetni szerintem. A németben van, amikor kikövetkeztethető pl. bizonyos végződések és a jelentés alapján, van, amikor nem.

A németben 4 eset van és eszerint kell ragozni a főneveket (pontosabban a névelőjüket, bár a gyenge főneveket magukat is ragozni kell).


Viszont ami az igeidőket illeti, az olaszban és a franciában több igeidő van és a használatuk is nehezebb, mint a németben, több ragozási típus is van, bár a francia ebből a szempontból egyszerűbb, mint az olasz. A kötőmód használata is nehezebb az olaszban és a franciában, mint a németben.

Az olaszban rengeteg a rendhagyó ige jelen időben, a németben kb. 10 teljesen rendhagyó ige van csak jelen időben (haben, sein, werden, wissen, treten, nehmen és a módbeli segédégék, talán más nincs), bár egyéb furcsaságok vannak a németben jelen időben, és az is kérdés, az Umlautot/Brechungot rendhagyóságnak veszed-e.


Szóval ha a névszókat nézzük, a német a nehezebb, ha pedig az igéket, akkor az olasz ill. francia. Mondattan szempontjából talán a német nehezebb, pl. a magyarok számára furcsa mellékmondati ("KATI") szórend miatt.


Hangtan (kiejtés) szempontjából talán a német a legkönnyebb a 3 nyelv közül.


Én mindhárom nyelvet tanultam, a némettel volt a legtöbb nehézségem.

2012. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:
100%
Egy kis pontosítás: nem hangtan szempontjából a legkönnyebb a német, hanem a kiejtés és írás viszonyát illetően. A francia nehézségét talán nem kell mondanom, leírnak 10 betűt, amiből kiejtenek kb. 4-et. Az olaszban a c, g, sc kiejtése lehet más és más attól függően, milyen betű jön utánuk, és ez a ragozás során is okozhat problémákat. A németben minden betűnek nagyjából egyetlen, fix hangértéke van (a diftongus már kérdés, de azok is fixek), kivéve a ch-t, aminek kétféle kiejtése lehet ("hihi" és "haha" hang).
2012. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!