Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Te is úgy érzed lassan elfelej...

Te is úgy érzed lassan elfelejted a Magyar Helyesírás Szabályait amikor a kezdőnevek kisbetűvel vannak írva?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 05:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem felejtem el, mert egész életemben ügyeltem arra, hogy helyesen írjak! De nem egészen értem amit írtál: a könyvön írták kisbetűvel a címet?
2012. okt. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem úgy. Amúgy milyen "kezdőnevek"? Ezt a kifejezést ezidáig nem hallottam.
2012. okt. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem felejtem el, mert sosem volt a kezemben. A helyesírást pedig úgy tanultam, hogy olvastam, minden normális ember így tanulja meg.
2012. okt. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Utálom, ha lustaságból, szánt szándékkal kisbetűkkel kezdenek mondatokat, írnak le neveket.

De ettől még én nem fogom elfelejteni a szabályokat.

Azt viszont bevallhatom, hogy az idő haladtával vannak bennem bizonytalanságok! Elég jó voltam mindig helyesírásból, de mostanában komolyan elgondolkozom néha, hogy ez vagy az hogyan helyes... 10 éve diplomáztam, azóta jelentősebb mennyiségű kézírást nem produkáltam. Én ezt tartom a felejtésem okának. Gondolkozom majd, hogy mit tegyek ellene.

Ja, az, hogy interneten sokat pötyögök, az más, számomra ez nem javít vagy ront. A kézírás a fontos nálam, úgy érzem.

2012. okt. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem úgy. Kifejezetten zavar az a hanyag igénytelenség, amit a funkcionális analfabéta kamaszoktól az egyszerűbb felnőttek is átvettek, arra való hivatkozással, hogy hát mobilról írok, meg siettem... nincs rá mentség, hogy valaki panyókára veszi és szándékosan meggyalázza ezt a szép nyelvet és szabályait!
2012. okt. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Golan Trevize ***** válasza:
100%
Egy megrögzött nyelvtannáci soha nem felejti el sem a Magyar Helyesírás Szabályait (a könyvet) sem a magyar helyesírás szabályait (a szabályrendszert)!
2012. okt. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Golan Trevize ***** válasza:
5-ös: És neked mi a mentséged arra, hogy a "nincs" szót kis kezdőbetűvel írtad? ;)
2012. okt. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es, talán csak annyi a mentség, hogy nem kezdtem ott új mondatot és azért.
2012. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Golan Trevize ***** válasza:

Igen, az a baj, hogy nem kezdtél új mondatot. ;)


Helyesen így lenne az írásod:


Kifejezetten zavar az a hanyag igénytelenség, amit a funkcionális analfabéta kamaszoktól az egyszerűbb felnőttek is átvettek, arra való hivatkozással, hogy "Hát mobilról írok, meg siettem..."; nincs rá mentség, hogy valaki panyókára veszi és szándékosan meggyalázza ezt a szép nyelvet és szabályait!


vagy:


Kifejezetten zavar az a hanyag igénytelenség, amit a funkcionális analfabéta kamaszoktól az egyszerűbb felnőttek is átvettek, arra való hivatkozással, hogy hát mobilról írok, meg siettem... Nincs rá mentség, hogy valaki panyókára veszi és szándékosan meggyalázza ezt a szép nyelvet és szabályait!

2012. okt. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor ezt most jól megbeszéltük.
2012. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!