Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha 1- max 2 évet kint tanulok...

Ha 1- max 2 évet kint tanulok Nagy Britanniában (Skócia), utána lesz felsőfokú angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Most kb középfokú a tudásom, nincs nyelvvizsgám, tavaly érettségiztem.
2009. aug. 8. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez rajtad múlik elsősorban. Ha sokat kommunikálsz angolul és kerülöd azt a hibát, amibe sokan beleesnek, akkor igen. Ezalatt azt értem, hogy ha magyar közösségben vagy, akkor kisebb a valószínűsége, hogy jól megtanulsz. Azért nem ragad majd csak úgy, de sokkal könnyebb lesz így tanulnod, mint iskolapadban. Persze egyéni képességeken is múlik...én azt mondanám, hogy ha odateszed magad, akkor menni fog.
2009. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor majd odateszem magam! :)
2009. aug. 9. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikálj sokat, nézz tv-t , olvass újságot. De jelzem, h a skóciai angolnak köze nincs ahhoz amit itthon a nyelvvizsgákon várnak. Én Amerikában voltam kint, ami azért elfogadottabb nyelvjárás, és mégis egy két szónál csúnyán néztek rám. A skót angolt esetleg meg sem értik. Nyelvtanulásra sem az írek sem a skótok nem jók.
2009. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Skót azért annyira nem áll messze az angoltól. Ugyanúgy értik a cnn-t. Skótokat nem szokták megérteni, de mondjuk úgy játszanak az agyukkal, mint amikor a beképzelt pesti nem érti a szegedit. Gomdolom angol szempontjából jobb lenne a lovári vagy az eszperantó, vagy a dán, svéd? A hülyeségeket hagyjuk! Pár hét alatt meg lehet utána tanulni az amerikait, angol-angolt, ausztrált is. Olyan mintha szögediesen tanulna egy magyar. Nyilván egy nyelvizsgára ezeket meg kell tanulni. Sok magyarországi angol tanár is megszeppen Londonban(Más, ha lazán anyanyelvűvel beszélsz és gondolkodni tudsz már a nyelven)! A kiejtésért nem sok pontot vonnak le.
2011. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Éppen, hogy Skóciában lehet jobban megtanulni az angolt, mert ők legalább kommunikálnak, érdeklődnek mások iránt. Londonban a kutya se foglalkozik veled, maximum ha kifizetsz egy rakás pénzt a nyelvtanfolyamra. Viszont csak attól, hogy ott vagy, nem fogsz anyanyelvi szinten beszélni... Csak akkor, ha aktívan használod a nyelvet.
2015. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!