Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A sportolók hogyan tanulják...

A sportolók hogyan tanulják meg olyan gyorsan a nyelveket? Például a Forma1-es pilóták mind beszélnek angolul, van aki simán beszél 3-4 nyelvet is.

Figyelt kérdés
Na de mikor és hogyan, tudnak egy adott nyelvet így elsajátítani?
2012. okt. 24. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Iskolába jártak gyerekkorukban és ott megtanulták az angolt, meg esetleg más nyelveket is.
2012. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Amikor versenyszerűen sportoltam, jártam gyakran külföldre és a nemzetközi környezetben minimum angolul jól kellett tudni és persze ezt rendszeresen használtuk.


A másik az, hogy nem minden országban ilyen sz.r a nyelvoktatás mint itthon, hogy a nyelvtant gyömöszölik a fejbe, de két mondatot nem tud elnyökögni a tanuló.

2012. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második nagyon jól mondta.
2012. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Hulladék a magyarországi idegennyelv oktatás. Ha szerencsésebb körülmények között tanulsz egy idegen nyelvet, akkor egész normálisan fogsz tudni 14-15 éves korodra.


2. Sok sportoló (pl. labdarúgó vagy ökölvívó) hiába van sokat külföldi csapatnál mégis nagyon gyengén beszéli az adott nyelvet. Ha nem gyermekkortól tanul valaki egy nyelvet, legalább részben anyanyelvűektől, akkor nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy igazán jól (azaz anyanyelvi szinthez közeli színvonalon) megtanulja.


3. Három ill. négy nyelvet igazán jól nagyon kevés ember tud elsajátítani, ne hidd el a meséket! Az, hogy tud beszélni valamennyire még nem jelenti azt, hogy érti az újságok cikkeit vagy értelmezni tudja egy törvény szövegét. Az élsportolók között sem tömeges az ilyesmi. A média hazudozásait és sztárolását nem kell ám mind elhinni.

2012. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a hazai nyelvoktatás igen csak siralmas. Ezt én is megtapasztaltam.


4. tegnap 22:00

Én nem a hazai médiabohócokról beszélek. Mint ahogyan a kérdésben is szerepel pl: Forma 1-es pilóták. Hogy felhozzak konkrét példát;

Fernando Alonso spanyol nemzetiségű, beszél angolul ( ugye ez alap ) ezen kívül, amikor átigazolt a Ferrarihoz azóta olaszul is ( ferrarinál ez kötelező, csapatrádión keresztül többnyire így kommunikálnak ), Renaultos évei alatt lehet, hogy egy kis francia is ragadt rá, ezt nem tudom biztosan.

Csapattársa Felipe Massa ő brazil, beszél portugálul, angolul, olaszul.

És ez csak 2 pilóta volt a forma 1-ből.

Hazai EX f1-esünk Baumgartner Zsolt is több nyelvet beszél, ha jól tudom.

2012. dec. 19. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!