Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Másnak is nehezen megy a brit...

Másnak is nehezen megy a brit akcentus? El lehet sajátítani?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem áll rá a nyelvem erre az akcentusra.Az amerikai akcentus kapásból megy és hihetetlenül könnyűnek értem de a britet képtelen vagyok beszélni.



Hogyan lehetne megtanulni?

Vagy ehhez érzék kell?


Olvastam róla hogy a magyarok sokkal könnyebben megtanulják az amerikai akcentust mivel hasonló a hangképzés.



2012. nov. 18. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Hát, én ezzel úgy vagyok, hogy egyszer megnéztem egy videót, gyakoroltam egy picit, és rögtön ráállt a nyelvem. Azóta így beszélek, és mondták is már, hogy majdnem úgy beszélek, mint a britek. :)

Egyébként ez a videó szerintem kiváló arra, hogy a különbségeket érzékeltesse, és próbáld az angol csaj után kimondani a szavakat, illetve mondatokat.

http://www.youtube.com/watch?v=Ua7nyAaf3pE

Illetve rágd le a szavak végéről a t betűt, illetve valahol t helyett csinálj úgy, mintha azt mondanád, o-ó.. Illetve van még egy pár ilyen módszer a kiejtésre.

Ez a videó is teljesen jó gyakorláshoz:

http://www.youtube.com/watch?v=TNu3q5ODgqs

2012. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A brit valóban sokkal nehezebb, mint az amerikai, de nem megtanulhatatlan. Nem kell hozzá plusz érzék. Én innen tanultam anno a brit akcentust, nagyon jó oldal (amerikai akcentus tanulásában is segít):

[link]


Egyébként mit szoktál rosszul mondani a brit akcentussal? Mi nem megy benne?

2012. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Miért akarod, hogy ráálljon a britre? Előírás valamihez? Tanár ezt várja el? Nyelvvizsgán pl. nem kell britet beszélni, csak az a lényeg, hogy következetesen vagy brit, vagy amerikai akcentussal ejts minden szót. Az ilyen átszokásos dolgok nem nagyon szoktak menni, mert a korábbról ismert (amerikai) kiejtés előbb jön az ember szájára, mint a későbbi (brit), így viszont óhatatlanul egy szedett-vedettség benyomását keltő katyvasz lesz belőle. Teljesen felesleges erőfeszítés, és csak ront a helyzeten. Azt a nyelvet, nyelvváltozazot kell tanulni, amire motiváció van, minden mástól vért izzadva is csak mérsékelt sikert ér el az ember.

Ha az amerikaira áll rá a nyelved, nyugodtan tanuld azt, azzal csak nyersz, hiszen alapvetően ez a változat szól a hangos média összes csatornájából is.

2012. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló vagyok. Gondoltam a kérdező puszta önszorgalomból akar brit akcentust tanulni. Természetesen az amerikai nem csak könnyebb, hanem célszerűbb is, jobban lehet gyakorolni is filmekkel, tévéműsorokkal, zenékkel. Az amerikainak sokkal több beszélője is van, 260 millióval több (hozzászámolva Kanadát, de levonva az összes többi angol anyanyelvű ország beszélőjét). Nem szabad hagyni, hogy a tanár a britet erőltesse, általában a hozzá nem értés miatt várják ezt el a tanárok. Az amerikai akcentussal még a briteknek sincs bajuk, oxfordi és cambridge-i nyelvvizsgákon is megengedett. A britek megszokták az amerikait a tévéből, filmekből. Ráadásul az RP-t és a szabvány brit akcentust sokan fellengzésnek, nagyképűségnek vehetik az angoloknál is, főleg az társadalom alacsony presztízsű rétegei, az amerikaival ilyen baj nincs.


Teljesen igaza van a 3. válaszolónak.

2012. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig 2-es válaszoló vagyok. Az accentadventure.com oldalon egy lett származású, íreknél kint elő, majdnem anyanyelvi szinten angolul tudó gyerek kísérletbe fogott: az angol nyelv főbb akcentusait tanulja. Először a General Americant tanulta meg és elég rövid idő alatt egész tűrhetően megtanulta (bár nem hibátlanul). Most a brit RP-t tanulja, és állati rosszul megy neki, kínlódik vele, pedig már tanulja annyi ideje, mint az amerikait.


A brit kiejtés szinte mindenben nehezebb. Több hangja van, jobban kell figyelni, milyen hangok között áll, a kiejtés távolabb van az írásképtől. Egyedül 1-2 hang könnyebb benne (amelyek mégis közelebb állnak a magyarhoz), és talán a lépcsőzetes hanglejtési sémája könnyebb, mint az amerikai hullámzó hanglejtése. Minden másban egyértelműen nehezebb. A legtöbb angoltanár meg azon izmol, hogy ezt erőltesse rá a gyerekre, pedig a tanárok közül sokan maguk sem tudják jól ezt az akcentust, keverik az amerikaival és a Hunglishsal.

2012. nov. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem beszélek tökéletes RP-t, de nagyon kevés magyar akcentus kerül bele (és egyre kevesebb), amerikai pedig egyáltalán nem, pedig gimnáziumban arra "gyúrtam".


A sok amecsi film persze hatással van rám is és egy-egy ismeretlen szót meg kell néznem szótárban, de ettől függetlenül állítom, hogy át lehet állni.


Csatlakoznék egy előttem szólóhoz: mi a probléma? Mi nem megy?


Ami pedig az RP vs. GA vitát illeti, ezen lehetne vitatkozni... de nem látom sok értelmét. Én pusztán esztétikai megfontolásból választottam az RP-t (a "glottal replacement" nevű jelenség csábított el); másoknak nyilván más preferenciáik vannak. Azt viszont, hogy nehezebb lenne, még mindig mereven elutasítom.

2013. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!