Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet tanuljak még...

Milyen nyelvet tanuljak még szerintetek? (lent)

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, most tudok

anyanyelvi szinten:

- vietnámiul,

- magyarul


feksőfokon: (majdnem anyanyelvi szintem) angolul


2 éve a franciát tanulok


alapfok:koreai


Aztán most fogom elkezdeni majd még megtanulni több nyelvnek az alapját (csak hogy tudjak valamenynire azokon a nyelveken is:

- kínai

- japán

- spanyol

- olasz

- német


Szerintetek még mit tanuljak? Biztosan megtanulom a franciát felsőfokra meg még valszeg a spanyolt is elkezdem jobban tanulni amikor franciában középfokra jutok. Meg persze a koreait is fel szeretném vinni középfokra.


Szerencsém hogy nagyon könnyen megtanulok nyelveket, azért szeretnék még nyelveket tanulni. Amikre azt mondtam hogy tanulom az alapjait, nem szeretném megtanulni jól, csak a spanyolt fogom onnan tovább tanulni.


Szerintetek még mit tanuljak meg ami hasznos lenne? vagy mit ne tanuljak meg ami a tervemben van? Miért (ne)?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. dec. 8. 20:23
1 2
 1/16 anonim válasza:
Német, Magyarországon nagyon sokra mész vele!! Vagy estleg még az orosz. :)
2012. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
spanyol nagyon szép nyelv és többre mész vele mint a franciával
2012. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A spanyolt mindenkeppen!

Ha mar a spanyolt megtanultad akkor az olasz, portugal egyszerü lesz.

Nemet utan norveg szinten könnyü.

A görög, roman, horvat nyelv szinten egyszerüen megtanulhato.

2012. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A németet meg az oroszt nem szeretném megtanulni... nagyon nem (van rá okom, rendes magyarázatom, de hadd ne mondjam el..).. de köszönöm a kommenteket! :)
2012. dec. 8. 21:14
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nyelvtudás után már nagyjából mindegy mit tanulsz, lényeg, hogy szeresd. (Mondjuk a német lenne még egy nagy nyelv, amit érdemes lenne, de ha nem akarod, akkor hát nem).


Mondjuk szerintem japánt érdekes lehet tanulni koreai után, hisz sok hasonlóság van, bár több a különbség talán (számomra ez is vonzó a koreaiban).


Amúgy nem tudom mit gondolsz az alatt, hogy alapokat megtanulod, de személy szerint én inkább beszélnék egy nyelven jól, minthogy alapfokon 3-5-ön, de ez is személyes döntés. Kínaiból, japánból mondjuk szerintem alapfokú tudás nem sokat ér. (Nem túl valószínű, hogy hirtelen japánul kéne beszélned és az alapfok elég hozzá szerintem).

2012. dec. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
aha... igen... értem hogy mire céloztok... személy szerint azért gondoltam hogy még nyelveket tanulnék, mert szerintem jó. Mondom, meglesz (azokon kívül ami már megvan) még a francia meg a spanyol felsőfokra, a koreai középfokra. A többi meg csak mert érdekel... pont azért mert már úgy elsz eleve 5 nyelv amit anyanyelvű/felsőfokún beszélek, nem hiszem hogy lesz olyan hely ahol az egyiket legalább nem tudnám használni. Amire meg azt mondtam hogy csak az alapját akarom megtanulni, csak azért mert kicsit érdekel, de nem annyira hogy továbbvigyem...
2012. dec. 9. 09:55
 7/16 loupsolitaire ***** válasza:

Ha nem csak megélhetés miatt tanulsz nyelveket, hanem mert szereted, és érdekel, akkor az én gondolatom: ismerkedj meg több, ősi/egyedülálló nyelvvel, mint pl. szanszkrit, latin, arab, héber. Esetleg görög.

Talán a legnehezebb nyelvek közül valók, de egyediségükben felülmúlhatatlanok. :)

2012. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Chào em!


Em thích Hungary không? :) Học tiếng Hàn Quốc khó không? Anh đang học tiếng Trung Quốc và tiếng Việt.

2012. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Em thích ạ. :) Thực ra là em sinh ra ở đây rồi. Tiếng Hàng Quốc không khó đâu anh ạ, em thấy nó rất hay. :D
2012. dec. 10. 19:59
 10/16 anonim ***** válasza:
"nem szeretném megtanulni jól" - ettől falnak megyek. Akkor hogy, sz@rul? És főleg: minek? A kérdés nem költői. Ha meg belemélyedsz lehet, hogy nem is olyan nagyon vagy szerencsés. Felületesen minden könnyű. De felületességgel sokra nem mész. A norvég nyelvet tanulgasd, hogy a kérdésre is feleljek.
2012. dec. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!