Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz egy angol...

Mennyire nehéz egy angol középfokú nyelvizsga?

Figyelt kérdés
Mert én 8 évig tanultam angolt a suliban, persze jól tudjuk h ott alig tanul valamit az ember tehát ha úgy vesszük akkor nagyon az alapokon vagyok, és még így h az alapokon vagyok úgy mennyire nehéz egy angol középfokú nyelvizsga?
2012. dec. 16. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Így nagyon. Kell egy jó kis szókészlet, hogy rendesen ki tudd fejezni magad vizsgán, vagy megértsd az írásbeli cikkeket. A nyelvtant pedig nagyon kérik!

De nézz a neten nyelvvizsgafeladatokat, és meglátod, mennyire tudod megoldani őket!

2012. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nagyon sokat kell tréningelni, egy idő után rá kell állni a vizsgafeladatokra.
2012. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én 11 év angol tanulás után (8 év általános + 3 év gimi) csináltam meg a telc-es középfokú angol nyelvizsgát. szerintem nem volt észveszejtően nehéz, sokat néztem előtte sorozatot angolul, de mondjuk én sokat is játszottam angol játékokkal, legfőbbképpen online, így szinte mindennap rávoltam szorulva hogy chaten angolul kommunikáljak.
2012. dec. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nézz ki egy nyelvizsgát és tudatosan csak azokra a vizsgafeladatokra készülj menj el a felkészítőjükre ha úgy gondolod egyedül nem megy. Így sikerülhet.
2012. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

fajtája válogatja.. Olyanra kell menni, amiből jó vagy. Pl ha jó az íráskészséged, akkor ECL-t javaslom, itt nincs külön nyelvtani feladat, mert a 2x200szavas leveleidből derül ki a nyelvtani tudásod. A Telc szerintem szivatós, sokszor annyira nem egyértelmű pl. a szöveghez való címpárosítás. Illetve a nyelvtani feladatoknál is van, hogy beraknak olyat, amitől csak pislog az ember lánya. Euro-t szerintem felejtsd el ilyen tudással ( már bocsi ), mert nagyon összetett. Origo-n fordítás van, ami szintén nem tartozik az általános kedvencek közé.

A lényeg, hogy nyelvvizsgához azért kell egy stabil szókincs, illetve a nyelvtan sem utolsó. A hallott szövegre lehet gyúrni ( nekem itt is könnyebbek voltak az ECL-esek, pedig mindenki a hallottat itt mondja nehezebbnek a Telchez képest ) sok tv nézéssel, stb. Szókincset - és ezt most komolyan mondom - legjobban fejleszteni szgépes játékokkal lehet.

2012. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:)
2017. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!