Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szeretnék megtanulni németül,...

Szeretnék megtanulni németül, hogy legalább középfokú szinten tudjam. Angol és francia felsőfokú tudás után mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy egyáltalán nem logikus nyelvtanilag, rengeteg igeidő és ragozás van benne, és sokkal nehezebb még a franciánál is, ami amúgy sem egy könnyű nyelv. Akik tanulják, azoknak mi a véleménye róla? Ha napi 1-2 órát foglalkozom vele, mennyi idő alatt juthatok el középfokig? Ausztriába szeretnék dolgozni menni majd egyetem befejezése után, ezért nem ártana megtanulnom.
2012. okt. 15. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek szerint tényleg nehéz, én viszont imádom!

Nem igazán tudom viszont megítélni, hogy sima tanulással hogyan és mennyi idő alatt lehet eljutni, én ugyanis német nemzetiségi iskolákba jártam - az kicsit más.


Én úgy gondolom, ha az ember szeret egy nyelvet, és foglalkozik vele (és most nem a napi x óra tanulásra gondolok, hanem arra, hogy TV-t nézel, olvasol, levelezel... az adott nyelven), akkor bármit akár nagyon gyorsan is meg lehet tanulni.


Amúgy a német egy elég kötött nyelv nyelvtanilag, ez bizonyos szempontból nehéz, ugyanakkor ez adja a könnyűségét is, pl. pont ezért butaság, hogy ne lenne logikus!

Egyedül a névelők azok, amikben nagyrészt nincs logika, de őszintén: a kutyát nem fogja érdekelni, ha eltévesztesz egy-egy névelőt. Nem mellesleg a németek sem mindig tudják, ráadásul régiónként változóak is. (Ausztriában pl. több a "das", mint Németországban, stb.)

2012. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont fordítva van, mint az angollal. Ide a középfokig nehéz eljutni. Az egyik leglogikusabb nyelv. Rengeteg kötöttség van benne, pl szórend, ami kicsit "megtekeri" a hozzá nem szokott agyat, de ha megfelelő gyakorlással germanizálódni tud az agyad, akkor könnyű. Az egyetlen logikátlan dolog a névelők, ezeket sajnos be kell vágni a szavak mellé.
2012. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs rengeteg igeidő a németben. 1 Jelen, 3 múlt és 2 jövő idő van. Mindegyiknek elég logikus a használata. Legalábbis középszinten. (A második jövőidőnél vannak finomságok, de azt középszinten nem kell feltétlen tudni.)

Másrészt, minél több nyelvet ismersz, annál könnyebb egy újat megtanulni. Az angol és a francia segíteni fog, ha nyitottan állsz a dolgokhoz, és nem azon bosszankodsz, hogy ez vagy az a szabály miért így van, miért nem úgy, mint az angolban.

2012. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!