Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet ajánljátok:...

Melyik nyelvet ajánljátok: spanyol, francia, német, orosz? És a spanyol, orosz közül?

Figyelt kérdés
1. nyelvem az angol.
2009. aug. 22. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
német, orosz
2009. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
1. nyelvem nekem is az angol. 2-nak a spanyolt tanultam, és 4 év alatt, suliban (nagyon nagyon jó tanárral) egészen jól megtanultam (középkfokú nyelvvizsga, ötös érettségi). Én imádom, a kiejtés nagyon könnyű, a nyelvtan követhető, a ragozást is meg lehet tanulni. És ugye jó sok helyen beszélik :) Úgy tudom az orosz nehezebb...
2009. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Anyanyelved az angol, vagy az első idegen nyelv?


Egyébként én is a spanyol és orosz nyelv közül akarok választani. Nekem első idegen nyelv az angol. :)

2009. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Attól függ mit akarsz kezdeni vele, hol/mit akarsz dolgozni... Én személy szerint spanyol párti vagyok, mert a nyelv is tetszik, több országban is azt beszélik, és nem is nehéz nyelv :D
2009. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

A fiamnak is az angol volt az 1.nyelv, másodiknak a spanyolt választotta... :D


- A francia nagyon nehéz, arról olyanok is lebeszéltek, akik azt választották, most meg már szívnak miatta...

- A némettel semmire nem fogsz menni, ráadásul ronda is, nehéz is...

- Az oroszt mindenki utálja, ha mégis üzletkötő lennél, simán elboldogulsz ott is az angollal...

- a spanyolt nagyon sok országban beszélik (Dél-Amerika), az angol után ezzel fogsz a legjobban boldogulni!

2009. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
szerintem német mert ha európában szétnézel a németet szinte mindenhol értik nyugaton: Németo., ausztria, svájc, olaszo., franciában is páran, szlovákia, cseho., stb... többre mész a némettel hidd el... a spanyollal sz@rt se érsz mert épp spanyol cégek vannak a legkevesebben...
2009. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, 20:21-es, de nem teljesen értek veled egyet


A spanyolról és a franciáról nem tudok nyilatkozni, mert nem tanultam, bár a franciát én semmi pénzért el nem kezdeném, állítólag rohadt nehéz, nekem a fennhéjazós orrhangok sem tetszenek és állítólag a nép maga sem túl kedves...

A német valóban nem a legszebb egyesek szerint. Én bevallom, 3.-8-ig utáltam, de most már szeretem, mert annyira nem rossz, és Európában igenis beszélt nyelv, szóval szerintem érdemes tanulni és vannak jó részei. Az egyetlen, amit senki nem szeret benne, az a der-die-das logikátlansága.

Az orosz, amit szintén tanulok, szerintem nem egy könnyű nyelv, a ragozás engem nem is zavar, hanem inkább az esetek használata az amit nem nagyon értek... de mindenesetre az oroszban nagy piac rejlik, sokak szerint az angol-orosz tolmácsok még nagyon keresettek lehetnek.

2009. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

még hogy a német nem hasznos Európában?

azt beszélik anyanyelvként a legtöbben! és ráadásul a legfejlettebb országokban (Németország, Svájc, Ausztria, Liechtenstein) németül beszélnek!

2009. aug. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
jah... előző vagyok, szerintem németet tanulj, angol után nagyon könnyű lesz!
2009. aug. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
a némettel mész a legtöbbre! de a francia is hasznos...az oroszról pedig csak az orosztanárok állatják, hogy az :) én is azt tanultam,mert nekem nem volt választási lehetőségem, de a kutyát se érdekli már ez a nyelv
2009. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!