Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol valóban a világ...

Az angol valóban a világ legkönnyebb nyelveinek egyike?

Figyelt kérdés
Én németet, franciát és olaszt tanultam, ezeknél tényleg sokkal könnyebb?
2013. jan. 2. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de érdekelne a többiek véleménye is :)
2013. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez relatív. Egy magyarnak könnyebb lehet még a finn is, mivel szerkezetileg jobban hasonlít a magyarra. De egyénileg is változhat kinek mire áll a nyelve.


Sokak szerint egy magyarnak a német is könnyebb, mint az angol.

2013. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

[link]


legkönnyebb: Spanyol, Angol

legnehezebb: Szlovák, Magyar

2013. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem beszélek olaszul, de állítólag az is egy nagyon egyszerű nyelv, mint az angol. Az angol nem vészes, a spanyol pedig gyakorlatilag ugyanaz. (Egy angolnak nagyon könnyű a spanyol, szinte csak a szavakat kell megtanulnia.)


Azt mondják, a francia először nehéz, később már könnyebb haladni vele, az angol pedig először egyszerű, később nehezedik. De egy alap átlag szintet aránylag egyszerű elérni.

2013. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk igazából az olasz szerintem sem túl bonyolult, egy-két nyelvtani részt leszámítva (pl. én a congiuntivo-t és egyéb tartozékait utálom :D), és a francia is ilyen szerintem. Viszont a németet hihetetlenül nehéznek találom, pedig imádom. :D
2013. jan. 2. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Milyen szlovák? Hagyjátok már...Egy idióta magyar oldalon kitalálták, hoy az a legnehezebb, és mindenhol ezt kell olvasni, szlovák, szlovák. Abszolút nem nehéz a szlovák, sőt, nagyon egyszerű. Ennyi erővel a cseh is mehetne ehhez, mert szinte teljesen megegyezik a szlovákkal, a szóalakok másak, de az is alig...A nehéz az arab, a kínai, bár az sem egy nagy eresztés szerintem, japán, ennek is a nyelvtani része, egy német, sőt, még annál is könnyebb, maximum az írás a nehéz.
2013. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Az angol eleinte könnyű, később lesz nehezebb, amikor a tanuló már úgyis érettebb, fejlettebb angollal rendelkezik, úgyhogy azon a szinten már az sem olyan nehéz.
2013. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az angol csak látszatra könnyű. Az egyik barátom úgy fogalmazta meg, hogy a nyelvtanulás olyan, mint a piramis. A legtöbb nyelvhez az elején nagyon sokat, elsősorban nyelvtant kell tanulni, amíg egyáltalán meg tudsz szólalni. Ebből a szempontból az angol viszont inkább egy fordított piramisra hasonlít, ahol elég nagyon minimális nyelvtani tudás ahhoz, hogy elkezdhess kommunikálni. Később viszont az angol is elkezd bonyolódni, ahhoz, hogy árnyalanyi különbségeket is meg tudj fogalmazni, nagyon sokat kell tanulni még.

Abból a szempontból szavaznék az angolra, hogy már a tanulás elején nagyon sok sikerélményt nyújt, így az embernek megjön a kedve a továbbiakhoz, valamint az is a javára billenti a mérleget, hogy gyakorlatilag mindenhol találkozunk vele(filmek, zenék, internet) így szinte elkerülhetetlen, hogy akarva-akaratlanul fejlődjön a tudásunk.

2013. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az angol tényleg nagyon könnyű abból a szempontból, hogy egy csevegős, társalgási B1 szintre gyorsan, különösebb erőfeszítés nélkül el lehet jutni. Ha valaki viszont mélyebb rétegeiben is el akarja sajátítani, akkor az már komolyabb tanulást és motivációt igényel. Ezért van az, hogy angolul gyakorlatilag már mindenki beszél, viszont igazán jól csak kevesen. De ez alapvetően minden nyelvre igaz.
2013. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem pl. németül még az alapokat is roppant nehéz elsajátítani, legalábbis nekem nagyon nehezen megy. Ezzel szemben pl. az olasz számomra sokkal könnyebb, mint a német.
2013. jan. 11. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!