Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy tudnák nagyon eredményese...

Hogy tudnák nagyon eredményesen megtanulni németül beszélni és szókincset bővíteni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, szavakat tanulok, az oké, de hogy tudnám azt elérni, hogy ne csak akkor legyen ez eszembe, amikor felelek belőle például?

Mert mindíg az a baj, hogy ha rendes beszédre kerül sor, akkor sose jutnak eszembe ezek a jó kifejezések, mindíg csak az alapszavak jönnek csak elő....miért?


Hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy a szókincsbővítés az úgy legyen eredményes, hogy ne felejtsem el a szavakat, és rendesen, FOLYÉKONYAN tudjak beszélni németül?


Mert ha beszédre kerül a sor (Ausztriába szeretnék tanulni,ezért kellene), akkor csak nyögök nyelek, holott írásban sokminden eszembe jut.


Miért?


2013. jan. 19. 18:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet megtanulni FOLYÉKONYAN és németesen beszélni?


Mert ha megpróbálok gyorsan németesen felolvasni egy szöveget, akkor összefolyik minden és nem bírom kiejteni.

2013. jan. 19. 18:11
 2/11 anonim ***** válasza:

A legeredményesebb ha köztük élsz.


Azt is megteheted hogy skype--ra veszel fel németeket és mikrofonon beszéltek , kérd meg hogy tanítsanak.

2013. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tehát ez mind menni fog, ha Ausztriában élek? Mármint nem egyszerre, de de rövid időn belűl....


vagy nem?

2013. jan. 19. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze , rá leszel utalva , hanem megtanulod.
2013. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
olvasással is ugyanazt érem el...amit nem értek, kijegyzetelem, megtanulom, de az "éles" beszédbe tuti nem jut eszembe...:S ez a gond
2013. jan. 19. 18:53
 6/11 anonim ***** válasza:

a leghatékonyabb és leggyorsabb, ha szerelmes leszel egy osztrák pasiba/csajsziba :)


ez most viccesen hangzik, de tényleg így van. a leglassabban akkor fogsz megtanulni, ha magyar közegben mozogsz ausztriában is.

2013. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát Ausztriában azért nem magyar közegbe leszek. :D
2013. jan. 19. 19:25
 8/11 anonim ***** válasza:
csak azért írtam, mert sokan hajlamosak külföldön magyarokkal ismerkedni, magyar közösségekbe járni :)
2013. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van otthon német tévéadás, ha bekapcsolod a tévét?


A középiskolai német mellett folyamatosan azt néztem minden nap, másodikban egyik órán helyettesítö tanár volt benn, aki mindenkivel felolvastatott egy-egy mondat egy szövegböl, mikor a mondat végére értem egyböl azt kérdezte, hogy német cserediák vagyok-e?


A legkisebb eröfeszítésembe sem került németül megtanulni, csak mindig olyan adóra kapcsoltam, ahol érdekes müsor ment, pl. természetfilmek, dokumentumfilmek, riportok, stb.

2013. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elméletileg van. De ha nem értek belőle semmit akkor mire jó?
2013. jan. 20. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!