Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet eredményesen...

Hogyan lehet eredményesen szavakat tanulni úgy, hogy azok beszéd közben is eszembe jussanak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van erre egy nagyon jó módszer: gyakorlás! :)

Én például ha új szavakat tanulok, mindig írok egy csomó példamondatot velük, vagy akár kis történetet, levelet, amiben az új szavakat használom. Előbb-utóbb rögzülnek.

2013. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is használattal lehet jól rögzíteni a szavakat. Ezért is szokták az új szavakat téma szerint csoportosítva tanulni, mert az adott témában a példamondatokkal jól lehet gyakorolni őket.
2013. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha kiírok egy oldalnyi szót akkor úgy tudom magamba rögzíteni, hogy rengeteg mondatot írok vele magyarul, amit lefordítok?
2013. jan. 22. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
magyarra is működni fog :)
2013. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A "should have +3.alak" ("kellett volna") formula pl. nekem gyakran a Beatles - I should've known better című számáról ugrik be.

:))

2013. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Németül tanulok :D
2013. jan. 22. 12:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell megírnod magyarul és azt lefordítani, elég, ha egyből németül írod, sőt, még jobb is. Lehetnek hasonló mondatok is köztük. Sőt, le sem kell írnod, már az is segít, ha magadban elmondod őket.
2013. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szavakat, hacsak lehet egész mondatokban avgy kifejezésekben tanuld meg.
2013. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Leírod, egy kártyával eltakarod, és próbálod felmondani, és ha jó, kipipálod, ha nem, újra végig méssz rajta. Addig csinálod, amíg mind el tudod mondani. Másnap újra próbálod.
2013. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!