Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan angolul tanulni?

Figyelt kérdés

Már 5 éve tanulok angolul, de szeretnék gyorsabban és hatékonyabban tanulni. Nyelvérzékem( véleményem szerint) a nullával határos. No, jó, annyira nem vészes.

De, nagyon szeretném eredeti nyelven nézni a kedvenc filmjeimet és egy csomó interjú nincs fönn a neten felirattal, angolul pedig nem sokat értek belőle.


Kipróbált tippeket várok...

Ha valaki hallot már olyanról, aki ismert valakit aki olvasta, hogy valakinek már bevált ez a tipp (:


2013. jan. 24. 21:43
 1/10 yuda ***** válasza:
100%
Leghatékonyabbat kérdezed, úgyhogy őszintén válaszolok. Leghatékonyabb, ha angolul beszélők környezetében vagy minél többször -esetleg velük/közöttük élsz.
2013. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 rajcziz ***** válasza:
100%

Intenzív szótanulás.

Nézz filmeket már most angolul, ha esetleg egyáltalán nem érted meg a mondanivalót, felirattal. Ha megérted, hogy egy mondat nagyjából mit jelent (tehát nem szó szerint), akkor mindenképpen felirat nélkül vagy ha, akkor angol felirattal (elsősorban akkor, ha szeretnéd az írásodat is fejleszteni).

Ha nagyon nehéznek találod a különböző emberek kiejtését, kezdj bele egy sorozatba (ott általában állandóak a karakterek, ha megszoktad a kiejtésüket, jobban tudsz figyelni magára a szövegre).

Ne keseredj el, ha először nem sikerül. Ha mindennap olyan fél órát nézel valamit angolul, pár hónap után megszokod a dolgot.


Egy jó módszer az angolul olvasás, illetve beszéj angolul! Akár magadban. Ha valami szó nem jut eszedbe, akkor keress utána, és gondold végig, hol mindenütt alkalmazhatod ezt a szót (tehát ne jelentést tanulj, hanem felhasználást).

2013. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, a többségét próbáltam.

A sorozatokkal az a gond, hogy rühellem őken, meg időm se nagyon van rájuk, max a hétvéhéken. ...

2013. jan. 24. 22:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, a leggyorsabban a ,,mély vízben"= angol környezetben tanul az ember, mert rá van kényszerítva, de ez számomra nem lehetséges.
2013. jan. 24. 22:09
 5/10 rajcziz ***** válasza:
Akkor ajánlom a szitkomokat. Max. 30 perc egy, mindegyik különálló történettel bír, humoros, kikapcsol, felfrissülsz tőle. Most menő sorozatok: Agymenők (The Big Bang Theory), Így jártam anyátokkal (How I Met Your Mother), Family Guy, American Dad.
2013. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
anyanyelvi tanártól.
2013. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Relaxációval.
2013. jan. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de angoltanárhoz is járok...

Tudom, nem vagyok egy egyszerű eset...

Nem várom, hogy föltaláljátok a spanyol viaszt...

(:

2013. jan. 25. 13:22
 9/10 anonim válasza:
Na és most kb melyik szinten jársz ? Ez alapján pl. : [link]
2013. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na de nem is muszáj feltétlen megírnod milyen szinten vagy ( 9-es vagyok :) ). Csak azt tudom neked is írni mint egy másik kérdezőnek : nézz angol filmeket , kommunikálj , olvass angol könyveket , újságcikkeket hallgass angol zenéket ( közbe nézd a szövegét ) a kulcsfontosságú szavaknak keresd meg a jelentését , . Szerintem tanulj inkább témakörökhöz csináld velük végig azokat amiket írtam (pl. ha család a témakör olvasol azzal kapcsolatba angol cikkeket stb )Azt ajánlom kezd olyan témakörrel ami érdekel azután folytasd olyannal ami fontos . Az 1000 kérdés 1000 válasszal is jól lehet fejlődni na és jól fog jönni a nyelvvizsgán. Az öt perc angolt nagyon ajánlom ott a szövegek alatt találsz szószedetet ( abba csak azok a szavak vannak amik tényleg fontosak de azokat jól tanuld meg ). Az euroexam és a livemocha oldalát is látogasd meg talán segít . Na és még valami , lehet hogy ennek semmi értelmét nem látod de tanulj meg szövegeket ( pl. mesék tartalmát , angol híreket stb. ). Nekünk ilyeneket mindig adott fel a tanárunk , nagyon utáltuk ezeket tanulni , gondoltuk "mire fogom használni 20 évesen a piroska tartalmát"-de megérte . 3-szor nyertem általános felső tagozata alatt megyei angol prózamondó versenyt még mindig emlékszem rájuk és vele együtt a szavaikra is amik magolás nélkül fejembe mentek . A nyelvtan meg hogy menjen - az csak gyakorlás kérdése ;) .Én ezeket ajánlom ,ha még valami eszembe jut írok ( de akkor írd meg milyen szinten jársz). Remélem segítettem :-)
2013. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!