Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg tudnám tanulni KÖZÉPFOKON...

Meg tudnám tanulni KÖZÉPFOKON egymaga az internetről a grúz nyelvet?

Figyelt kérdés

Jó nyelvérzékkel rendelkezek, és a grúz nyelv mindíg is érdekelt.


Lehetséges az, hogy valaki pl középfokúra feljöjjön egy nyelvből úgy, hogy csak az internetet használja? Révén, hogy itt Mo.-n semmilyen anyag nincs belőle...


Netről leírnám a nyelvtant, rengeteg szót, amit csak találok.



Szerintetek menne? Meddig tudnék eljutni?


2013. febr. 9. 22:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*egymagaM, egyedül


bocsi az elírásért :)

2013. febr. 9. 22:50
 2/12 anonim ***** válasza:

A grúz nyelv kemény dió, mivel teljesen saját karakterkészlete van.

[link]


Szép formás betűk ritka ronda kiejtéssel, a szótövek gyakorlatilag csak mássalhangzókból állnak, a ragozás során kerülnek hozzá magánhangzók.


Szóval megtanulni az ábécét olvasni, írni, számítógépen gépelni (speciális karakterkészlet); szavak, kiejtés, nyelvtan... hát... lehet, hogy jobban jársz, ha keresel grúz nyelvkönyvet, talán könyvtárakban, antikváriumokban adhatnak útbaigazítást. Youtube és társai viszont jól jöhetnek grúz szövegek hallgatásához - biztosan vannak grúz nyelvű videók.

2013. febr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
írás olvasás már kipipálva, az már nagyjából megvan.:)
2013. febr. 9. 23:50
 4/12 anonim ***** válasza:

Még a sokkal jobban dokumentált, divatban lévő angolt sem nagyon lehet így megtanulni, nem hogy egy ilyen ritka és marginális nyelvet. Persze a tanulásban ennek ellenére sokat tud segíteni a net. Nem azt mondom, hogy nem ér semmit, de csak egymagában nem tudsz erre és saját magadra támaszkodni.


Mindenképp kell egy tanár, vagy gyakorlópartner, aki kikérdez, gyakorol veled. Ez lehet éppen egy anyanyelvi grúz is Skype-on, de valaki kell, mert magadat nem hallod úgy, nem tudod rendesen kijavítani, kielemezni.


Egyébként megkérdezhetem, hogy mi motivál téged a grúz nyelv megtanulására? Mi a célod vele? Szerelmi kapcsolat?

2013. febr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Imádom Grúziát, nagyon megtetszett, álmom lenne oda kiköltözni.:)
2013. febr. 10. 09:03
 6/12 anonim válasza:
100%

Amit az első hozzászóló írt, az nem teljesen igaz, de van azért igazságtartalma.


A grúz nyelv tényleg nagyon bonyolult, főleg amiatt, mert mint (dél)-kaukázusi nyelv nem rokona sem a magyarnak, sem azoknak a (többnyire indoeurópai) nyelveknek, amiket itthon tanulunk.


A saját írásrendszer csak hab a tortán, az igazából nem vészes, főleg, hogy nincs benne külön kis- és nagybetű, vagy kézírás, gépírás. Kézírásnál a betűk néha összeolvadnak, de ez nem annyira vészes.


Sok szó töve tényleg csak mássalhangzóból áll (amiknek az egymás melletti helyzetüket illetően egyébként szigorú szabászrendszer van), de azért vannak magánhangzók is, amik adott esetben megváltoznak.


No de vissza az eredeti kérdésre. Középfokon szerintem nem nagyon lehet megtanulni a nyelvet, az internetről. Nem mondom, hogy lehetetlen, de nagyon nagy elhivatottság és (szerintem) jó nyelvérzék kell hozzá. Arról nem beszélve, hogy a legtöbb, és a jobb anyagok inkább oroszul vannak, mintsem angolul. Magyarul szinte semmi. Nekem még szerencsém van, mert amikor voltam kint, akkor hoztam többféle (nyelv)könyvet, szótárat angolból, de itthon ezeket nem nagyon lehet megvenni.

Szerencsére az internetnek van egy előnye: Skype, CouchSurfing, Facebook, így fel tudod venni Grúziában élőkkel a kapcsolatot. Viszont, ha meg is tanulod a nyelvet, középfokú nyelvvizsgára ne számíts, mivel itthon grúzból nincs nyelvvizsga. :-)


Sőt, ha komolyan érdekel a dolog, akkor ki is tudsz ma már könnyebben menni. Szárazföldön Törökországon át, esetleg Ukrajnából komp, de utóbbi bizonytalan. Illetve a WizzAir már megy Budapest-Kijev és Kijev-Kutaisi vonalon is, ha szerencséd van, akkor nem vészesen drága. Biztatlak is, hogy menj ki, nagyon szép ország, különleges kultúrával, kedves emberekkel. Nekem speciel a kedvenc országom. :-)

2013. febr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Segítségedre lehet a Hachapuri étteremben dolgozó grúz szakácsok egyike, vagy akár több is, nagyon kedvesek és segítőkészek:)
2014. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BigBag válasza:

[link]

Csorba Annamária

2015. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én több nyelvet megtanultam már magamtól, volt, amit az internet előtti korszakban, szóval ha tényleg jó nyelvérzéked van, szerintem gond nélkül meg tudod tanulni.
2015. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Heló !

Engem is nagyon érdekel a nyelv, és találtam egy nagyon jó oldalt: [link]

Ehhez viszont angol nyelvtudás szükséges.

Remélem segítettem !

2017. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!