Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki adott nyelvterületrő...

Ha valaki adott nyelvterületről származik az könnyebben megtanulja az adott nyelvet, mint mások?

Figyelt kérdés

Tehát pl.egy Müller,Bauer nevű ember könnyebben megtanulhat németül?

Vagy pl.egy amerikában élő John Kovács,akinek az ükapja Magyarországról származik,könnyen megtannulhat magyarul?



2013. febr. 10. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom.Én Ukrajnában születtem,de 10 hónaposan áthoztak Mo.-ra(Apu magyar).Akkor még nem tudhattam beszélni,de mégis valahogy megtanultam ukránul,pedig Anyukám nem tanított.Előfordulhat,hogy bár nem ott lakik az illető ,mégis könnyebben tanulja meg a nyelvet.A vér nem válik vízzé(talán erre is igaz lehet.)
2013. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom.
2013. febr. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Ez hülyeség. Gondolj bele, Steve Jobs pl. iráni szülők gyermekeként született, ha felnőtt fejjel neki állt volna perzsául tanulni, szerinted könnyeben haladt volna, mint egy angolszász amerikai?


Mi köze a családnévnek, ahhoz, hogy mennyi idő alatt tanul meg valaki valamilyen nyelvet? Max. akkor, ha a családon belül még beszélik és tovább adják a származásuk szerinti nyelvet. Ha John Kovacs apja-anyja, nagyapja-nagyanyja tanította kiskorában Johnnyt magyarra, akkor talán felnőtt fejjel hamarabb megtanul magyarul, mint a szomszéd nem magyar származású, ha együtt iratkoznak mondjuk be egy magyar nyelvtanfolyamra, és így összehasonlítható a teljesítményük, mert egyszerre kezdenek neki.


De, hogy kinek milyen eredetű a neve vagy milyen nyelven beszélt az ükapja... Nem jelent semmit.

2013. febr. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a származás nem könnyíti a nyelvtanulást.
2013. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ember születése pillanatától tanul, eleinte sokkal gyorsabban (nulláról indul). Ebből következik, hogy mindenki azt a nyelvet tanulja meg a legjobban, amit születése pillanatától hall, függetlenül attól, hogy a szülei milyen nemzetiségűek. Ez a képesség egyre romlik, minél később kezd valaki egy nyelvet, annál nehezebb.


Van viszont olyan, hogy nyelvcsalád. Ha valaki egyet elsajátít kicsiként, a nyelvcsaládból könnyebben tanul, mint másik nyelvcsaládból.


Szláv, vagy angol anyanyelvű például alig tudja később megtanulni a magyar 'a' vagy nyílt 'e' hangot, a kínainak viszont nem gond.

2013. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!