Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet javasoltok 4....

Milyen nyelvet javasoltok 4. nyelvként?

Figyelt kérdés
Angolból és németből van eddig felsőfokú nyelvvizsgám, olasz lesz a következő, bár a vizsga egy kicsit még odébb van (a nyelvet már tanulom tanárral). Viszont már játszadozom a gondolattal, hogy milyen nyelvet tanuljak még :) nem érdekel a hasznossága igazából, inkább az, hogy melyik az a nyelv, amit e 3 mellé el tudnátok nekem képzelni. Tudni kell, hogy az olaszt tetszésből választottam, szerintem gyönyörű nyelv, azonkívül rajongok az olasz filmekért. Szeretem az irodalmat, gondolkodtam emiatt a franciában is egyébként (pl a Bovaryné az egyik kedvenc külföldi regényem). Esetleg valami különlegesebb is lehet, tehát ne ezek a "kommersz" nyelvek. Így eszembe jutott még a holland, sőt a héber is. Szerintetek?
2013. febr. 15. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ázsiai nyelvek? (japán, koreai)
2013. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kínai vagy spanyol nyelv
2013. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Japán nyelv nagyon tetszene, egyszer ki is írtam kérdésnek, hogy milyen tanulni, meg van e esetleg tanár valahol stb, erre azt a választ kaptam, hogy a sok hülye anime miatt ne akarjak japánul tanulni, mert úgy sem fog menni :( pedig életemben nem néztem még animét, azt se nagyon tudom, hogy milyen. Aztán rájöttem, hogy azért kaptam ezt a választ, mert rengetegen vannak fiatal lányok, fiúk főleg, akik csak az animék miatt tanulnák a nyelvet. Hogy ez most valamiféle divat lett, vagy nem is tudom (no nyilván nem felsőfokú szinteken, az is igaz).
2013. febr. 15. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Én szerintem emlékszem a kérdésedre.

És azt sem tartom "gáznak", hogy valaki anime imádat miatt akarjon tanulni, tehát nem értem miért "oltottak le".


Én oroszt szeretnék majd tanulni, imádom a dallamát is, de az gondolom neked a "kommersz" kategória.:)


A héber se rossz.

2013. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az orosz nem kommersz kategória, mert ugyan a rendszerváltás előtt kötelező nyelv volt, de elég kevesen használták azóta, a legtöbben elfelejtették. Annyira nem népszerű, bár mintha mostanában törne felfelé. Egyébként lehet nem volna rossz választás, elvégre egy szláv nyelv, 2 germán és egy latin mellett jól mutat, azonkívül - tudom, hogy ez nem volt szempont - de hasznosnak is hasznos. Bár az én jövendőbeli munkámban igazán mind1, hogy beszélem e az oroszt vagy sem :D
2013. febr. 15. 23:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Na, kíváncsi vagyok, milyet fogsz választani. Az olasz nyelvvizsgához meg sok sikert!
2013. febr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaoán vagy mongol
2013. febr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Francia.
2013. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!