Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy az olasz és a spanyol hangzásra is hasonlóak, amikor alapvetően más a kiejtés a 2 nyelv esetében?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallom (sőt olvastam is), hogy néha szóban is megérti egymást egy olasz és egy spanyol anyanyelvű egyén, mert állítólag annyira hasonlít egymásra a két nyelv.

Lehet, hogy írásban van kölcsönös érthetőség, de szerintem a két nyelv hangzásvilága teljesen különbözik egymástól. Ez pedig roppantul zavarhatja a megértést.



2013. febr. 18. 23:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igazad van, ez valóban szubjektív és egyéni megítélés a részemről. Abból indulok ki, hogy (közel) anyanyelvi spanyoltudás után játszva megtanultam portugálul, míg az olasszal szenvedtem pár hónapig, aztán abba is hagytam. Nyilván mindenki egyénileg itéli meg, hogy szerinte mi hasonlít mihez, de szerintem írásban a portugál-spanyol áll egymáshoz legközelebb, a ragozásuk is szinte egyforma. Mint írtam, beszédben megértem valamennyire az olaszt is (kiszűrök szavakat, amikből aztán következtetek a mondat egészének jelentésére), de nekem valamiért nem megy a megtanulása.

Talán a szimpátia is közrejátszik? Sosem tetszett annyira az olasz nyelv...

2013. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Természetesen közrejátszik. A nyelvtanulásban mindig a motiváció a legfontosabb, anélkül nehéz tanulni. (Én az angollal vagyok így, ahogy te az olasszal: valahogy letettem anno a középfokú nyelvvizsgát, de macera angolul írni és olvasni, ha választhatok, akkor inkább a spanyol, azt gond nélkül értem, írom, beszélem, fordítom).


Valóban a portugál és a áll egymáshoz a legközelebb írásban, viszont amennyire hasonlítanak írásban, annyira más a beszélt változat. A spanyolok azért mondják azt, hogy az olasz hasonlít a legjobban az ő nyelvükre, mert ha végiggondolod, egyedül az olasz és a spanyol az a két nyelv az újlatin nyelvek közül, amelyben nem kopnak le a szóvégi magánhangzók, és minden magánhangzót "tisztán" ejtenek még hangsúlytalan helyzetben is. Ez semmilyen más újlatin nyelvre nem jellemző: a portugálban, románban, a katalánban, a franciáról nem is beszélve, gyökeresen megváltozott a magánhangzórendszer.

2013. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az iskolába egyszer jött egy spanyol cserediák, és egész jól megértették egymást az olasz tanárommal, szóval szerintem hasonlít:)

Amúgy én nemrég kezdtem tanulni az olaszt (kb. egy éve), de ha látok leírva egy spanyol szöveget, nagyjából megértem a lényegét.

2014. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen megérti szóban is és írásban is, sőt órákat eltudnak beszélgetni úgy hogy mind a kettő a saját anyanyelvét használja. Nekem román az anyanyelvem, mármint a magyar mellett, és tökéletesen megértem az új latin nyelveket anélkül hogy valaha tanultam volna, de ugyan így megértenek engem is az olaszok, spanyolok, portugálok, franciák. Franciákkal szemben nekünk románoknak egy előnyünk van, hogy mi letudjuk képezni a hangokat teljes mértékben, de egy francia soha nem tudja akcentus nélkül egyik új latin nyelvet sem beszélni. Dolgoztam olaszországban, egy hónap elteltével senki nem mondta meg hogy nem született olasz vagyok, mivel ennyi idő elég volt hogy teljesen átálljak az olaszra, és elhagyjam a némi akcentust.
2014. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A franciát utóbb nagyon erős germán hatás érte, azért (is) távolodott el teljesen hangtanilag a többi újlatin nyelvtől. A francia beszédet ezért nagyon nehéz megérteni bármelyik más újlatin nyelvet beszélő népnek.
2014. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én csak spanyolul tudok, de a bátyám beszél olaszul, és annyit megállapítottunk, hogy van mindkettőben ejtési szabály. Mindkettőre igaz, hogy bizonyos betűket így vagy úgy kell ejteni, ha bizonyos betűk vannak utánuk. Szerintem inkább ez hasonlít, nem a hangzás.
2017. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!