Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy vannak angolul ezek a...

Hogy vannak angolul ezek a mondatok?

Figyelt kérdés

1. Attól féltem, hogy elesek.

I was afraid of having fallen vagy I was afraid of FALLING?


2. Attól féltem, hogy megcsalnak.

I was afraid of having been cheated on vagy I was afraid of being cheated on?


A mondatokban mikor van ez előbbi és mikor az utóbbi?


2013. febr. 23. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét esetben a másodikat mondanám
2013. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A having-es alakok akkor vannak, ha korábban történt az elesés ill. megcsalatás ahhoz képpest, hogy mikor féltem. Ilyen esetben a magyar mondatban múlt időt használnánk:


Attól féltem, hogy (korábban, még mielőtt félni kezdtem) megcsaltak. => I was afraid of having been cheated on.


Ha a két cselekvés egyidejűleg zajlik, akár a múltban, akár a jelenben, nincs having:

Attól féltem, hogy megcsalnak. => I was afraid of being cheated on.

Attól félek, hogy megcsalnak. => I am afraid of being cheated on.


Az elesős példát nem tudom értelmezni előidejűségel, hiszen az ember attól már nem fél, hogy korábban elesett, így ott csak a falling-os megoldásnak van értelme:

Attól féltem, hogy elesek => I was afraid of falling.


De olyan pl. lehet, hogy:

Attól féltem, hogy túl későn hívtam => I was afraid of having called him too late.


De őszintén szólva a beszélt nyelvben jóval gyakoribbak az infinitives ill. mellékmondatos megoldások:

I was afraid to have called him too late.

I was afraid I (had) called him too late.

2013. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. febr. 23. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!