Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet lenne inkább...

Melyik nyelvet lenne inkább érdemes tanulnom? Ukrán vagy orosz?

Figyelt kérdés
Ukrajnában élek, közel a magyar határhoz, anyanyelvem a magyar. De az érvényesüléshez kell tudnom ukránul vagy oroszul. Az orosszal többre mennék, mert azzal más helyeken is tudnék érvényesülni, pl. Törökország, Görögország, stb. De a hivatalos nyelv itt mégiscsak az ukrán, hiába orosz az anyanyelve az államfőnek is, és a lakosság kb 60%-ának, a papírmunkát, hivatalos ügyeket ukránul kell intézni, kitölteni. Oroszul szinte mindenki tud, de az államnyelv az ukrán. Ukránul valamennyire, alapszinten tudok, értek, oroszul csak pár szót. Szerintetek melyiket érdemes inkább tanulni?

2013. febr. 26. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb inkább az ukránnal foglalkozz, aztán az orosz már könnyebb lesz.
2013. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mustafa33 ***** válasza:
62%
Attól függ hol tervezed további életed. ha otthon, akkor az ukránt, ha külföldön, akkor az oroszt, ha Magyarországon, akkor az angolt (és hébert ), ha nyugaton akkor az arabot.
2013. febr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is először azt kéne mérlegelned, hogy hol és miként képzeled el a jövőd. Ha ez mindenképpen Ukrajnában lenne, akkor először ukránul tanulj meg. Ha konkrét terved ott nincs, akkor szerintem mind1. Utóbbi esetben valóban jobban járnál az orosszal.

Zárójelben jegyzem csak meg, hogy én apum állandóan azzal nyaggatott, hogy miért nem oroszul tanulok, amikor üzletileg, gazdaságilag mennyire megérné, de csak szépen lassan kezdi megérteni, hogy ha én Olaszországba készülök, akkor elsőnek tán olaszul kéne megtanulni, azonkívül orvos leszek, ha minden igaz, nem üzletember, hót mind1 aztán, hogy beszélek e oroszul :) ezt csak azért írtam le, mert az sem mind1 tényleg, hogy miféle jövőt képzelsz magadnak.

2013. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mustafa33 ***** válasza:
Ja, előzőhöz fűzve, az sem mindegy milyen szakon akarsz tanulni, mert nem minden szaknak tudománynak az angol a nyelve, nem mindegy melyik idegen nyelven tudsz továbbfejlődni a szakirodalomból... Most nem írom le, de nézz utána. csak példa: az erdészet szinvonala az angolszász országokban a béka segge alatt van,de a német nyelvűekben (és azzal rokon germán) volt és van a szinvonal, ellenben az orvosi, állatorvosi az angolul fejlődik. Van amiben az orosz, van amiben a kínai... van amiben a magyar (sumirológia ☺).
2013. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Őőő köszi 4-es, de ezt nem kellett volna mondanod, orvosira járok, úgyhogy tudom milyen nyelv kell ide :) az olasz a 3. nyelvem, angolból is és németből is leraktam a felsőfokú nyelvvizsgát még a felvételi előtt...
2013. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
Bocs előző, de nem neked írtam, éppen hogy a te válaszoddal támasztottam alá az enyémet... ☺
2013. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!