Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németországba szeretnék...

Németországba szeretnék költözni. Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Nem tudok idegennyelveken és már 16 éves vagyok.A középfokú vizsga egyértelműen nem elég ahhoz,hogy kiköltözzek.Felsőfokú vizsgával kiköltözhetek?tudok majd munkát szerezni?mármint...ha felsőfokú vizsgát teszek az már azt jelenti,hogy érteni fogom nagy eséllyel,hogy a munka során mit kell tenni,mit kérdeznek vagy mondanak?Vagy,hogy oldjam meg,ha nem?

2013. márc. 8. 16:23
 1/5 A kérdező kommentje:

"Vagy,hogy oldjam meg,ha nem?"

Vegyétek úgy,hogy ezt nem írtam,mert értelmetlen

2013. márc. 8. 16:28
 2/5 anonim ***** válasza:
"Már" 16 éves vagy? Inkább úgy fogalmaznék, hogy MÉG, és SEMMIT nem tudsz felmutatni ahhoz, hogy bármilyen esélyed legyen odakint az elhelyezkedésre. Először is tanulj meg legalább középfokon németül, és szerezz meg egy olyan szakmát, amit kint is keresnek. Ez lehet szakmunkás képesítés is (csőszerelő, kőműves, burkoló, vendéglátóipar stb.) de még jobban jársz, ha villamosmérnökként, gépészmérnökként, informatikusként vagy pl. orvosként akarsz elhelyezkedni. Tehát: TANULJ!
2013. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hiába lesz felsőfokú nyelvvizsgád, attól még nem tudod németül megértetni magadat. De ha lenne szakmád is, akkor sem kapnál munkát 18 éves korod előtt.
2013. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem németországi barátom van. :) Én is tanulgatok németül. Mi úgy tervezzük, hogy én otthon intézem a házat, gyerekeket, ő dolgozik. Ha ki is mész, nem fogod álmaid munkájával kezdeni, mert nem tudsz beszélni és nem is értesz meg mindent. Felvesznek mosogatni meg ilyen helyekre, ahol egyértelmű a dolgod, nem pl. irodába. Mosogatsz tegyük fel :D és közben beszélgetsz a kollégáiddal, meg mindenki mással németül, hiszen ott élsz és így IDŐvel belejössz, megtanulod. :) És majd akkor..

Egyébként egy nyelvvizsga nem elég a kint tartózkodáshoz. Valójában úgy lehet nekikezdeni, ha van kint valakid, akinél egy ideig ott lehetsz. :) És aztán mikor van rendes munkád, pénzed, akkor állsz saját lábakra.

2013. márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a tanulságos történetet minden, nyelvtudás nélkül külföldre költözőnek ajánlom elolvasásra:


[link]

2013. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!