Kezdőoldal » Utazás » Európa » El akarunk költözni Németorszá...

El akarunk költözni Németországba! Hogy fogjunk hozzá? Hogy találunk munkát? Lakást? Írna olyan, akinek mindez sikerült? Vagy legalábbis már ott van? Minden tanácsot köszönök!

Figyelt kérdés

Feleségemmel és kislányunkkal mennénk!

Minden információt vagy tanácsot előe is köszönök!


2011. dec. 10. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nincsen ismerös kint?aki segitene?

nehez lesz igy.

2011. dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs ismerős!

De sokat gondolkodtunk rajta, és valamerre lépni kell, mert itt nem jutunk egyről a kettőre! :(

Mégis hogy foghatnánk neki?

Nyelvtudás van, munkát színte bármit elvállalnánk..

2011. dec. 10. 14:11
 3/13 anonim válasza:
100%
Keress a neten egy munkaerő közveítőt. De családostól nem fog menni, arról ne álmodozz. Te egyedül kijutsz aztán majd a töbiek.
2011. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
En kint elek. Az orszag melyik reszere jonnetek? Szerintem meg pont,hogy ne bizz meg a netes munkakozvetitokben.
2011. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Én több közvetítőnek dolgozam külföldön ha őket kihagyod nagyban fogynak az esélyeid :D
2011. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyar közvetítőben ne bízz meg! A német munkaerő ügynökségekben megbízhatsz, de ott is figyelj.


Családostul rohadt nehéz, először a szülők közül az menjen ki aki nagyobb eséllyel kap munkát.(tehát jobb a nyelvtudása és jó a szakmája)

2011. dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Leginkább Hannovert és környékét "néztük ki", de végülis ahol lehetőség adódna, oda!

16:40-es válaszoló,megkérdezhetem Te melyik részen élsz? Vannak arra többen Magyarok talán?

Azt gondoltam munkaközvetítő nélkül is menne, de ezek szerint nem? Szóval simán az ottani hírdetéseket böngészve nemigen? Nem ismerek ilyen közvetítőket!

Tudtok ajánlani?

Jó ötletnek tűnik, hogy amelyikünk esélyesebb, az menjen előre... csak "elszakadni" se szeretnénk! És feleségem beszéli a nyelvet pl.jobban, de a pici miatt ő nem mehetne el..

Köszönöm előre is a további hozzászólásokat, tanácsokat, tapasztalatok megosztását!

2011. dec. 11. 21:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Most csak telefonnal vagyok, de delutan megprobalok segiteni, ha otthon vagyok, en is NY-Nemetben elek.
2011. dec. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, visszanézek akkor :)
2011. dec. 15. 12:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Nos, ahogy megígértem, igaz egy nappal később, ezért elnézést kérek:)

Először is le kell szögeznem, hogy ez nagyon, nagyon nehéz lesz. Az a baj, hogy senkitek sincs kinn.

Amikor én kiköltöztem(nagyon spontán akció volt, konkrétan 7 euróval a zsebemben), nagyon sok segítséget kaptam.

A barátomhoz költöztem ki, amolyan internet-szerelem, csak valóság lett belőle:)

Nekem ő nagyon sokat segített, konkrétan mindent megtett helyettem és máig is segít.

Viszont most már tudom, hogy ez nagyon nem egyszerű.

Holnap jönnek a szüleim, ők is kiköltöznek.

Egyáltalán nem volt egyszerű. Munkahelyük így sincs, pedig küldtünk elég sok helyre pályázatot.

Úgyhogy azt személyesen kell intézniük, mikor már itt vannak.

Ezenkívül nem nagyon tudnak németül, apa még csak-csak, de anya semmit.

Először is lakást kellene találnod, de lakást meg nem nagyon kapsz, ha nem látják, hogy fix a fizetésed.

Mi először ezt intéztük, viszonylag olcsón próbáltuk, de így is majdnem 600 eurót kell havonta fizetniük. Valamint az elején, mikor beköltöznek, pluszban meg 1000 eurót ki kell perkálniuk, tehát összesen 1600-1700 eurót. Csak azért, hogy odamehessenek.

Ez már önmagában nagyon nehéz. Sajnos hitelt kell felvennem(3000 euró), hogy az elején valahogy menjen a dolog, aztán ha már találtak munkahelyet, mindenképp jobb lesz.

MInden kezdet nehéz, ugyebár.

Ezenkívül tanácsháza, bankok, papírmunka.

A többi majd jön magától. DE úgy, hogy mindent Magyarországról kellene intézni... Nagyon nehéz, nem tudom esélyes-e. Talán megpróbálhatnád ügynökségen keresztül, bár nem tudom mennyire megbízhatóak. Mindenképp kapcsolatok kellenének. Mert így nagyon ehéz lesz. Nekem sikerült, de nekem olyan segített, aki mindig is itt élt és még így sem volt egyszerű. Nektek már annyiból jobb, hogy január óta Magyarország is hivatalosan az Unióban van, ami jóval kevesebb papírmunkával jár. Szerintem először csak egyedül kellene jönnöd, megteremteni egy kis alaptőkét, és utána jöhetnek a többiek.

Ha megmondod pontosan hova szeretnél menni, akkor tudok annyiban segíteni, hogy linkelek be oldalakat, ahol lakást és esetleg munkahelyet tudnál nézni.

Vagy megy az egész család, de akkor nagyon fontos, hogy neked már fix állásod legyen, hogy tudd, oda biztos felvesznek. Valamint spórolni!

Ez sem egyszerű. A szüleim pár hónap alatt több mint 600 ezret spóroltak össze, de ez így is semmi. 1700 kapásból a lakás, és január elsején már fizethetnek újra, mert az elején pont így jön ki.

Remélem, azért tudtam segíteni!

Ne adjátok fel, majd lesz valami!

Sok sikert!!

2011. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!