Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nevet ki mindenki ezért?

Miért nevet ki mindenki ezért?

Figyelt kérdés
Szeretnék lengyelül tanulni. Az őseim lengyelek voltak, az 1800-as években vándoroltak ide. Tudom, hogy semmi közöm nincs a lengyel néphez, elvégre magyar vagyok, tudom is, de az őseim tiszteletére szeretnék lengyelül tanulni, és ez esetleg segíthet a családkutatásnál is. De mind a barátaim, mind a családom kinevetnek emiatt, meg mondják, hogy semmi haszna nem lesz, ugyan már, minek, stb. Nem is azért tanulnám, hogy hasznát vegyem, elvégre anyanyelvi szinten beszélem a németet, angolul és franciául is jól tudok, hanem azért, mert szeretném, de ezt senki nem érti meg. Ugyanez volt a jelnyelvvel is, végül oda nem mentem, "mert minek?", meg amúgy sem volt rá időm. De ez most más, van rá időm, és ha nem is perfektül, de azért egy kicsit szeretném beszélni. De mindenki csak nevet rajtam, ez olyan rosszul esik. Tényleg olyan gáz, hogy szeretném beszélni az őseim nyelvét? Mert most már egyre inkább úgy érzem, ez olyan hű, de rossz dolog, legalábbis ahogy a környezetem reagál.

2013. márc. 17. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért hagyod magadat befolyásolni? Kit érdekel, hogy mit mondanak? Te szeretnéd, kész. Vágj bele, hátrányodra egy nyelv SOSEM fog válni!
2013. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel angolul már tudsz (ami manapság már szinte alapelvárás), plusz még más nyelveken is, sokadik nyelvnek azt választasz amit csak akarsz. Semmi közük hozzá, ne foglalkozz velük.
2013. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csináld azt, amit TE szeretnél, ne érdekeljen mások véleménye! :) Nyelveket tanulni jó, és akármilyen közhelyes is, de igaz, hogy ahány nyelven beszélsz, annyi ember vagy. Ha érdekel a lengyel nyelv, kultúra, történelem, akármi, akkor tanuld, magadnak, nem másoknak. Ne foglalkozz azzal, hogy mások szerint mi "hasznos" és mi nem. Amit szívesen tanulsz, annak mindig van értelme. Kit érdekel, ha pl. a munkában nem tudod hasznát venni? És? Ki mondta, hogy csak munkából áll az élet? :) Rossz lehet azoknak, akik mindenben csak a(z általuk annak vélt) hasznot keresik. Te meg jól közben jól érzed magad, és azzal töltöd a szabadidődet, amivel szeretnéd, jelen esetben lengyelül tanulsz. Na, ki jár jobban? ;)
2013. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A pénz az isten, az ördög örül, jobb ha megtanulsz ördögül..." :-s

Finoman szólva is fura nézetű emberek vesznek körül. Nyugodtan megmondhatod nekik hogy egy szláv nyelv ismerete Magyarországon érték, nekem fiatal koromban gyakran ismételgették hogy a magyarok "szláv tengerben"élnek, és a legtöbb ismerősöm irigyelt hogy tökéletesen beszélem a lengyelt. De ma már ezek szerint más időket élünk, a tömegmédia agymosottá tette az emberek nagyrészét, hiába az internet.

A lengyel nyelv tanulását érdemes egy kicsit helyben alapozni tanfolyamon vagy tanárral, aztán 1-2 hónapra pld Krakkóba kimenni, a lengyelek nagyon kedves és nyitott emberek (főleg a magyarok irányába), nem nehéz velük szóba elegyedni.

2013. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is tanultam lengyelül, nagyon sok dolog beugrott az oroszból, amit gyerekkoromban tanultam (vagy inkább tanítottak), továbbá Horvátországban, Szlovéniában, Szlovákiában is elég jól tudtam hasznosítani. Szeretik, ha a saját nyelvükön szólsz hozzájuk.

Menj el a Lengyel Intézetbe, Nagymező utca, én ott tanultam.

2013. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!