Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az identitás szó?

Mit jelent az identitás szó?

Figyelt kérdés
pl. hogy valaki meg szeretné tartani a saját identitását egy kapcsolatban
2009. szept. 23. 07:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarja magát (személyiségét) feladni.
2009. szept. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Írd be google-be,elég jól le van írva többféle magyarázat is van.
2009. szept. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
azonosság
2009. szept. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

az azonosság az hülyeség szerintem. Utánnanéztem a neten, beírtam a google-be ne sokat adott ki, de amiket kiadott definíciókat mindegyik más.

Szóval ennysit erről :S

Azért tettem fel itt a kéréds hátha valaki tudja a nélkül hogy rákeresne a neten, mert ot én is meg tudom nézni.

Amúgy köszönöm a válaszkat. Az 1 válasz hihehtő, biztos ezt jelenti.

Azért várok még válaszokat.

Amúgy a kérédsem alatt o9tt van, hogy az identitás szót pontosan mire értem, kérdeztem. És az azonosság abszorut nem passzol oda.

2009. szept. 23. 15:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ÖNAZONOSSÁG
2009. szept. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Amikor valaki a saját véleményét,emlékeit.személyes dolgait(legyen ez akár a neve) nem hajlandó feladni.Uccsó voltam,csak kiegészítettem
2009. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
75%
hovatartozás.
2009. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
azonosság, identitás (lat.): 1. a létezőnek az a tulajdonsága, hogy időbeli léte (akcidentális változásai) ellenére az időnek ellenálló lényege (szubsztanciája) alapján önmagával azonos marad, s ezért mindig ugyanúgy azonosítható. Az azonosságot kifejező állítás (A=A) tartalma: semmi sem lehet ugyanakkor más valami is, csakis az lehet, ami. Ez az elv érvényes a teljes létrenden belül és az ún. formális logika egyik alapvető gondolkodási elve is. Ha a megismerést nem csupán gondolati játéknak tekintjük, hanem a megismerésre váró dolgok és a megismerő alany létrendi alapokon nyugvó kapcsolatának, az azonosság elve elvezet az alany és tárgy találkozásának elvéhez is: a megismerés nem más, mint e kettő egymásra irányultsága, egymásnak megfelelése (adaequatio rei et intellectus). A metafizikában ezt az egységet fejezi ki Hérakleitosz és Parmenidész óta a lét és gondolkodás azonosságának elve. Az idők folyamán mindig akadtak törekvések, amelyek v. a lét (Spinoza), v. a gondolat felé (Hegel) próbálták billenteni ezt az egyensúlyt. A dialektikus rendszerek (Hegel, dialektikus materializmus) megkísérlik összebékíteni az azonosság és az ellentmondás elvét. Valójában a tapasztalati valókban csak ellentétek egysége (kontráriumok) figyelhető meg, a lét és a semmi, az abszolút és relatív lét ellentmondásának föloldása lehetetlen. - 2. A lélek életében az azonosság a külső élet összhangja az ember bensőjével, a cselekedetek/magatartás egyezése a hittel. Következménye az erős személyiség és a fogékonyság a szellem által (belülről) irányított életre. - Az azonosságra törekvésben az ember a maga egyediségét mint Isten eredeti, teremtő tervét valósítja meg, ezáltal önmagában tapasztalja meg a tiszta teremtést. A körülmények által ránk kényszerített, adottságainkkal ellenkező életmód a személy azonosságának torzulásához vezet, amit csak a szenvedés értelmének elfogadásával lehet elkerülni v. gyógyítani. Az Isten iránti szeretetből elvállalt szenvedés az embert Krisztus képmásává formálja, azonossága az Isten fiaival való azonosság lesz.- Az Egyh. tört-ében a misszionálás során igen fontos volt a misszionáltak azonosságának tisztelete, a befogadók egyéniségének, kultúrájának, szokásainak figyelembevétele. Ez a másik emberrel azonosulni tudás képességét föltételezi, amit a sztek (s csak ők) a saját azonosságuk sérülése nélkül tudtak megtenni. - Az azonosság kérdése a jelen kor elidegenedéssel terhelt társad-ainak kulcskérdése. A teljes humánum átalakulását igényli, aminek föltétele a külső életmód megváltozása, a másik emberrel és a közösséggel való találkozás képességének fejlesztése.
2009. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
AZONOSSÁGTUDAT
2009. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
hogyha látsz egy nagy I-t a kezében ásóval, mellette a földben egy dentivel, akkor láthatod ahogy az identitás
2009. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!