Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt tanultál meg...

Mennyi idő alatt tanultál meg németül? Hogy állsz a névelőkkel? Ha egy szót megtanulsz, onnatól kezdve sose téveszted el a névelőjét?

Figyelt kérdés
Nekem azóta megy elég jól, hogy rábukkantam a névelőszabályokra, pl. hogy az -ung, -heit, -keit végződés mindig DIE. Meg van még egy rakat ilyen. Amúgy a németek ezeket sose tévesztik el?
2009. szept. 23. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok éve tanulok németül, bonyolult szakszövegeket olvasok és fordítok, valamit beszélek is, nyelvvizsgám is van, de a névelőkről halvány fogalmam sincs.


Németországban kedvenc kvízkérdés a névelő. Szoktak versenyeket rendezni.

2009. szept. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, én összesen 10 évig tanultam, és úgy kb. gyenge közepes szintig jutottam. Tanultam angolul is, abból 3 év alatt középfokig jutottam. A német sajnos sokkal nehezebb. :(

A névelőkkel sokszor bajban vagyok. A németek szerintem nem, mivel nekünk sem okoz gondot, hogy "a" vagy "az" kell egy szó elé.

2009. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mint gyerek, németországban 2,5 év alatt akcentus nélkül. a névelők tényleg nem egyszerűek, mert logikátlan.
2009. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na szóval ha rátalálsz a német logikájára hogy pl. azigekötők mit fejeznek ki (aus-ki(igekötő értelemben) bilden képezebből lesz az ausbildung a kiképez. Én ált iskolában csak németet tanultam, és uttánna ráéreztem a névelőre. Ha sok szót tudsz annál jobban tudsz következtetni, (de ha két nyelvvel foglalkoztam volna akkor nem ment volna). Ez a legjobb csodaszer. A főnévszabályok közül a kivétel nélkülieket tanuldd meg.

ilyen a-chen után semlegesnemű a főnév (s Mädchen)

-schaft,-ung(nem "ing"!),heit,keit,-erin. Ezeknél nics kivétel. Mielött bárki számonkérné rajtam mért nem írtam be az -"e" végű főneveket azért mert a gyenge főnevek amik számosak der-resek.

-er,-ler, deres

az főnévvé vált igennévnél pl. s Lesen az semleg. nemű

Írhatnék egy mesét is erről,de akkor 5-6oöldalas lenne.

2009. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megtanulni egy nyelvet?

Egy élet ehhez kevés!

2011. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!