Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Három-négy hónap alatt meglehe...

Három-négy hónap alatt meglehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés
Ha minden nap napi 4-5 órát foglalkozok vele(nulla szintről kezdem), meg lehet tanulni három-négy hónap alatt, hogy kimehessek Angliába dolgozni? Milyen tananyagot, oldalakat, módszereket javasoltok? Van valami bevált internetes oldal? Esetleg gyakorló feladatok? Olyan oldal, ahol nagyon sok gyakorló feladat van.

2013. ápr. 14. 10:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Saját magad otthon? Szerintem nem, bár nem ismerem a képességeidet. Én fél évig tanultam intenzíven heti 3x4 órát csoportban profi tananyaggal és nyelvtanárral amire már azt mondtam volna hogy ki tudnék jönni vele.

Egyébként rengetegen dolgoznak olyanok is külföldön akik egy sima "hol laksz" vagy "hány éves vagy" kérdést sem értenek. Ezzel nem azt mondom hogy gyere nyelvtudás nélkül, általában ezeknek a többsége 1-2 hónap szenvedés után haza is megy.

2013. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Alapszinten igen, a többi meg majd kinn rád ragad úgyis.

Nézd meg a livemocha.com oldalt.


És nem "meglehet" tanulni, hanem "meg lehet tanulni".

2013. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem van egy trükköm nagyon gyors tanulásra és profi szintre, de lusta vagyok összeállítaniXD Ezzel a lustasággal elvesztett idő alatt laza szintű tanulással is többet értem volna el. Nagyon fontos az akarat erő!
2013. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Kedves második a "meglehet" és a "meg lehet" közt van különbség. Jól írta a kérdező.
2013. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ezzel az otthon egyedül tanulós dologgal az a baj hogy ha nincs hozzá hangos tananyag akkor nulla lesz a szövegértésed meg a kiejtésed és még azok is el vannak veszve külföldön az első időszakban akiknek papíron középfokújuk van. Egyszerűen nem fogod érteni szóban a kommunikációt ha nincs valaki akivel beszélve tanulsz.
2013. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nekem anno az működött hogy a mindennapokban szinte mindent fordítottam fejben angolra és ami nem ment annak utánanéztem és így iszonyat gyorsan kezdett el fejlődni a nyelvtudásom.
2013. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Digo, ez nem biztos!

Én egyedül tanulom itthon a spanyolt, és mindent tökéletesen megértek már!

Egyszerűen csak folyton spanyolul nézem a DVD-ket, hallgatom a zenéket... Levelezek, könyveket olvasok (nem könnyítetteket, hanem rendes regényeket!), stb.


Lehet egyedül is, butaság, hogy nem. Anno angolul is így tanultam meg, mert az iskolai oktatás nulla volt.

A németet is sokat gyakoroltam így, azzal a különbséggel, hogy az az iskolában is nagyon jó, magas szintű volt, mivel német nemzetiségibe jártam.

2013. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez így van. Az iskola olyan, hogy ha nem tanultad meg vagy nem értetted akkor is tovább lépsz az anyaggal és ráadásul alapszintű anyagokról beszélünk. Hogy tud ember nyelvet tanulni, ha átsíklik a megtanuláson? Otthon több haszna van és tudja pótolni a haganyagokat. Kedvenc zenéket hallgatva feliratozva és persze énekelve. Filmet nézni szintén feliratozva. Lehet chatelni ahol akár fülesen vagy webcamerán is kommunikálni. Az együgyű nem gondolkozik. Otthon hatásosabb nyelvet tanulni!
2013. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem pl soha nem működött az otthoni nyelvtanulás zenékből meg filmekből, főleg nem alap szinttől. De nem vagyunk egyformák, van akinek ez működik van akinek más.
2013. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mert az iskolában milyen módszerrel tanulsz?:D Minden órán ott vsn egy angol úriember? Nem bekapcsolja a magnót a tanár? Nem? Nem azt ismétled vissza amit magnóról hallasz vissza? Visszatekerheted, ha nem értetted?
2013. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!