Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Három-négy hónap alatt meglehe...

Három-négy hónap alatt meglehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés
Ha minden nap napi 4-5 órát foglalkozok vele(nulla szintről kezdem), meg lehet tanulni három-négy hónap alatt, hogy kimehessek Angliába dolgozni? Milyen tananyagot, oldalakat, módszereket javasoltok? Van valami bevált internetes oldal? Esetleg gyakorló feladatok? Olyan oldal, ahol nagyon sok gyakorló feladat van.

2013. ápr. 14. 10:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Elvileg meg lehet tanulni 3-4 hónap alatt, napi 4-5 órában, de nem egyedül, és nem a netről. Kell egy rendes tanár, vagy más emberi segítség.
2013. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti:

Mi főleg szituációs gyakorlatokat csináltunk a csoporttal, ha nem tudod mi az szívesen kifejtem neked.

2013. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
nem
2013. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kedves Negyedik!

Igen, a meg lehet és a meglehet között van különbség. És a Kérdező ROSSZUL írta! Mivel megtanulni az ige, és közé ékelődik a lehet, nem pedig a "meglehet" az ige.

Az pl. így lenne helyes:

- Holnap jó idő lesz?

- Hát az meglehet.

2013. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Kedves Digo dugo hallottál már chatről? Ez elég szituációs gyakorlat? Vannak nemzetközi oldalak ahol pont különböző nemzetek cseveghetnek egymással. A te begyakorolt sulis szövegek nem rögtönzöt esemény! 2 perc alatt lejár a mondandód. "Where were you yesterday?" és akkor jön, hogy "I was at the central park." Aztán a valóság kicsit beszédesebb ettől ám. Miért voltál? Kivel voltál? Ezt a suliban így folytatjátok?-> "Tegnap elmentem a central parkba, mert egésznap dolgoztam és muszáj volt kipihennem magam. Na de ott megismertem egy lányt akivel órákig beszélgetünk aztán elkértem a számát, de nem adta meg mivel kiderült, hogy férjnél van. Ezért nem tudtam hamarabb hazajönni." Hű micsoda nagy szituációs gyakorlatok lehetnek abban a suliban:) Tisztán látom a te szituációs gyakorlataid;) De azért szívesen kifejtheted nekem:)
2013. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Van ket nagyon jo konyv: Rimaszombati Karoly - Angol nyelvtan 222 pontban, Dohar Peter - Kis angol nyelvtan. Jo meg a Relaxa Villam Angol Oktato Dvd-je. Ezekkel mar eljutsz egy olyan szintre, hogy tudj kint boldogulni. Nezd a kedvenc sorozataid nezed angol hanggal, abbol is rengeteget lehet tanulni, szofordulatokat, ilyesmit.
2013. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

11-es vagyok:


Sok mindentől függ ez. Túl sok mindentől: embertől, módszertől, tanártól, könyvtől, segítség mértékétől. Sokan évekig, évtizedekig tanulják az angolt, napi 1-2 órában, és mégse tanulják meg, főleg ők azok, akik egyedül tanulják, vagy tanárral ugyan, de rossz tanárral, aki rossz módszerrel tanít nekik.


Más oldalról meg 3-4 hónap alatt is megtanulható, számos példa mutatja. Aki jó módszerrel, segítséggel áll neki, és kellően odateszi magát, ilyen 4-5 órában, annak bőven teljesíthető. A 3-4 hónapos sietségnek viszont ilyenkor van egy ára: amit gyorsabban tanultunk meg, azt gyorsabban is felejtjük el, és a gyorsabban megszerzett tudás bizonytalanabb, instabilabb, mivel nem volt ideje ülepedni az anyagnak, és nem ment át kellő számú ismétlésen.

2013. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Angol nyelvtan helyett magyar nyelvtan, hogy lezárjam a vitát:))


A címben rosszul írta, de az alatta lévő szövegben jól. Mert: ha az igekötő és az ige között áll egy másik szó akkor mind a hármat KÜLÖNÍRJUK. Itt az igekötős ige a "megtanulni", a közte lévő szó a "lehet".

Általános iskola alsó tagozat :))

2013. máj. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én ezzel tisztában vagyok.

Arra reagáltam, amit a címben írt.

2013. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Pizzalover válasza:

14:13


Ha már itt tartunk, akkor háttal nem kezdünk mondatot! :D

2014. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!