Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehetne pár év múlva...

Hogyan lehetne pár év múlva kiköltöznöm egy fejlett országba, például USA, Németország, Egyesült Arab Emirátusok stb? Milyen szakmát érdemes választani és milyen nyelveken kell tudni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok (14 éves,fiú), és az lenne a kérdésem, hogy milyen szakmát válasszak, amiben van pénz és ki lehet vele költözni pl.: Dubaiba, LosAngelesbe,Münchenbe?

2013. ápr. 22. 20:17
1 2
 1/11 hunbula ***** válasza:
Orvos, mérnök, nagyon pro informatikus, valamilyen speciális terület kutatója. Vagy sztárszakács :D Nyelvről pedig, először döntsd el, hogy akkor most hova is mennél :)
2013. ápr. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is ezekre gondoltam(fogorvos,építészmérnök, vagy programozó).
2013. ápr. 23. 06:24
 3/11 A kérdező kommentje:
És az egyik nyelv adott, az angol.
2013. ápr. 23. 06:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Építőmérnök infrastruktúra szakirányon, az nyerő az araboknál. Szegényeknek nincsenek normális mérnökeik, akik vannak, azok semmire nem jók. A BME BSc. alapdiplomája nálunk MSc. mesterfokozatnak számít pl.

Szeretik az európai mérnököket. A fél egyetemi tanári kar kint dolgozott valamelyik arab országban.

2013. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mérnök akarsz lenni, és Dubaiba szeretnél dolgozni, akkor már most keress választ arra, hogy hogyan lehet várat homokra építeni, hogy ne düljön össze. Náluk ez a toronyépítés most indult be.Pénzük meg annyi van, mint a homok...:)
2013. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A homokra építésre már rákerestem, tudom hogy csinálják. :)
2013. ápr. 23. 17:02
 7/11 A kérdező kommentje:
És mennyit keresnék, ha Dubaiban építészmérnök lennék?
2013. ápr. 23. 17:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged alkalmaznának, gondolom sokat keresnél, mert van pénzük, hogy megfizessék a legjobbat...:))
2013. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint az építészmérnök a legjobb?
2013. ápr. 23. 20:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Arabul gondolom nem tudsz és nem is fogsz, mellesleg Dubai nagyon messze van, szülőkhöz pedig néha vissza kell jönni ha csak pár napra is... Ugyan ez van USA-val is. Szerintem a legjobb választás Németország lenne számodra. Közel van kiváló gazdaság életszínvonal stb stb. Ami szakot illeti ha már Németország akkor valamilyen mérnök. És középfokon tanulj meg németül. Az eleje nehéz lesz, de utána belejössz. 14 évesen szerintem korai ezen gondolkoznod, várj még vele. Ráadásul a BME-s mérnök diploma az kemény munka. Ha fizika matek nem megy szerintem vagy nagyon kezdd el ezt a kettőt tanulni vagy felejtsd el. Viszont egy gépészmérnök / mechatronikai mérnökként nyert ügyed van Németországban. Ami még segíthet : www.iranynemetorszag.hu

Sok sikert!

2013. ápr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!