Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek mi lenne ha a...

Bence555 kérdése:

Szerintetek mi lenne ha a világon mindenki egy nyelvet beszélne?

Figyelt kérdés
Minden ország és nép
2013. máj. 1. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene használni végre a googgle fordítót:)


Komolyra fordítva:

Nem lenne jó szerintem. Minden nyelvnek megvan a maga szépsége. Szép, és érdekes, hogy a nyelvek szókincséből fakadóan ugyan azt a gondolatot különböző nyelven különbözőképpen fejezik ki, mondják el. Jó dolog megismerkedni más nemzetek nyelvével. Jó, mikor elkezdek tanulni egy nyelvet, és egyre többet és többet megértek belőle. A különböző nyelv szerintem legalább annyira kell, mint a különböző kultúra egy-egy nemzet esetében. ettől lesz két nemzet más és más.

2013. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Unalmas lenne.
2013. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Több lenne a konfliktus,mert mindenki megértené ha elküldenék a jó büdös fr.ancba.
2013. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem lenne munkám.
2013. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tartana sokáig az az állapot, mert nagyon hamar helyi változatok alakulnának ki, aztán hamarosan már megint nem értenénk egymást :)

Amúgy szörnyű lenne! Életem értelmének egy jó része odaveszne :))

2013. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csak egyetlen nyelv lenne, akkor az nagyon unalmas lenne, de ilyen nem fordulhat elő, mindig is lesz a világon legalább két nyelv.
2013. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!