Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német semelyik országban...

A német semelyik országban sem túl népszerű nyelv?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim alapján itthon nagyon sokan tanulnak németet (bár egyre kevesebben), de csak muszájból: sokan elismerik, hogy hasznos nyelv, főleg Európában, de az emberek nagy része ki nem állhatja, mert nehéznek és főleg csúnyának tartja.

Arra lennék kíváncsi, hogy a tapasztalataitok alapján a német más országban is ennyire népszerűtlen, vagy inkább csak itthon?


Egyetlenegy tapasztalatom van: részt vettem nem olyan rég egy észak-olaszországi diákcserén, az ottani iskolában viszonylag sokan tanulták a németet, és a többség nagyon szerette. Nem tudom, ezzel lehet -e általánosítani Olaszországra nézvést.


2013. máj. 2. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Az nem meglepő hogy az Észak-olaszok jól beszélnek németül, ugyanis rengeteg náluk a szomszédos Ausztriából érkező turista, rengetegen élnek ebből arrafelé. Nálunk is ugyanez megfigyelhető az ország nyugati határszélén, Sopronban, Mosonmagyaróváron, Szombathelyen szinte bárkit megállítasz valamilyen szinten tudni fog németül mivel rengeteg az osztrák és mi is átjárunk dolgozni, stb.

Nyugat Európa viszont inkább az angolt beszéli második vagy tanult nyelvként, németül Németországon, Svájcon, Ausztrián és Liechtensteinen kívül a szomszédos országok határvidékein beszélnek sokan, valamint még a Hollandoknál és a Dánoknál elterjedt, mivel közel vannak a német nyelvhez.

2013. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem arra irányult, hogy hol beszélik sokan, mert azt jól tudom.

A nyelv népszerűsége érdekel.

2013. máj. 2. 17:13
 3/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Ez alapján nem lehet Olaszországot általánosítani. Észak-Olaszország egy része eleve kétnyelvű, ha jól rémlik ez Dél-Tirol, itt a városoknak és a falvaknak is két neve van: Bolzano- Bozen,Chiusa- Klausen, és még lehetne sorolni. Kamionosként az angollal többre megyek, de a keleti széleken Franciaországban is sokan beszélnek németül, de a svédek között is jópáran akadnak.
2013. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Még annyit hozzá hogy ha valaki külföldi munkában gondolkodik és ezért akar nyelvet tanulni akkor érdemesebb Németet. Még a szomszédos Ausztriában is jobb dolgozni (fizetés-kiadás arány) mint Angliában, ráadásul Ausztriában egy évben 14x kapsz fizetést, nem 12x. A gazdasága is erősebb, a szociális háló is és Ausztriában van az unióban a legkevesebb munkanélküli.
2013. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Azon országok határvidékein népszerű amik közel vannak egy német anyanyelvű országhoz. Pl Lengyelország nyugati határvidéke. De egyébként az angol jóval elterjedtebb, világszinten meg pláne.
2013. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4


Igen sokan vágynak az USAba Londonba, közben a világ egyik leggazdagabb országa itt van a szomszédban.

2013. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A német a der die das miatt egy nehézkes nyelv. Ezen kívűl túlságosan precízkedig, túl korrektül fejezi ki és írja le a fogalmakat. ettől aztán egyáltalán nem frappáns néha.


Angolul viszont könnyű eljutni egy pötyögős szintre ezért sokan szeretik és egy letisztult tömör frappáns nyelv ha jól használják.

2013. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz, az angol nyelvet jóval egyszerűbb megtanulni mint a németet. Nem véletlenül van tele UK mindenféle bantukkal meg ázsiaival.

Ausztriában meg láttam már török bevándorlókat akik 10-12 éve élnek ott és csak makogják a németet mert képtelenek elsajátítani.

2013. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Finnországban élek, itt angol és svéd kötelező. A német csak választható nyelv. Kb. annyian választják, mint otthon a franciát vagy a spanyolt. Plusz azt vettem észre, hogy egyre kevésbbé népszerű itt inkább az orosz kezd el elterjedni. Szerintem a német Közép-Európában népszerű máshol max. 2. 3. nyelvként tanulják. Én egyébként nem beszélek németül, viszont minden évben megyek Németországba és elég szokott lenni az angol is.
2013. máj. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Két éve osztály kiránduláson nekünk azt mondták, hogy Lengyelországban meg ne merjünk szólalni németül, mert hát a történelem....

Persze angolul senki nem tudott, idegen nyelv amit tudtak ott csak a német volt.


Személy szerint a német nyelvvel semmi bajom nincs, még bírom is valamennyire, de ki nem állhattuk a német tanárunkat, úgyhogy nem sok minden ragadt rám. (Ezenkívül ranglistán a 10. legbonyolultabb nyelv a világon.)

2013. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!