Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nekem hangzásra az orosz és a...

Nekem hangzásra az orosz és a francia kicsit hasonló! Egy orosznak könnyebb megtanulni a franciát?

Figyelt kérdés
Lehet kicsit hülye kérdés csak eszembe jutott
2013. máj. 30. 22:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. En beszelek franciaul is meg oroszul is, inkabb az a helyzet, hogy az orosz arisztokracianak a francia olyan volt mint nalunk a latin, vagy kesobb a nemet.

Ahogy a magyar is atvett sok germanizmust, ugy az orosz is francia dolgokat.


A magazas peldaul mind az oroszban mind a franciaban a T/2 alak (ti) es nem az E/3 mint nalunk vagy a nemetben (on, Sie).


De ezt leszamitva mar elegge elter a ket nyelv szerkezete, a francia inkabb a spanyolhoz all kozelebb, valamennyire meg a nemethez (de a szorend nem olyan kotott), illetve az angolhoz. Az orosz meg ugye a szlav nyelvekhez.

2014. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az egyik kétnyelvű válaszadó vagyok.

A korábbi. :D


Még annyit hozzáfűznék,hogy talán az egyetlen dolog ami könnyű lehet az orosz mellett,hogy a francia de sztem az olasz kiejtésben is van valami hasonló.

Nem is maga a kiejtés,hanem néha a hangsúly hasonlít,vagy egy-egy hangnak az ejtése.

Például a hónapok neveinél is megfigyeltem ezt franciából meg oroszból.De nyilván nem minden szónál.

Az olasznál pedig ..olaszt nem tanulok de ott is a hangsúlyban érzek valami hasonlóságot.Illetve egy bizonyos hangnál.


A semmitől ez is több,de alapjában véve nem hasonlítanak pl. hangzásra.

2014. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!