Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok arról, hogy ha...

Mit gondoltok arról, hogy ha valiki beszél olaszul megérti a spanyolt, portugált és a franciát?

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

a spanyolt nagyjából, a franciát nem hiszem.

én románul beszélek és értem a spanyolt, olaszt és a portugált.

2009. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Én azt gondolom, hogy, de jó neki. :)
2009. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Beszélek olaszul, és spanyolt írott és beszélt formában is jóval könnyebben megértem, mint a franciát vagy a portugált.

Franciát pl. írottan is nehezen, alig-alig, pláne szóban. Brr, az nagyon különböző, nem hallani a szótöveket, stb.

Úgy tudom, anyanyelvi szinten olaszok és spanyolok úgymond elvannak, nagyjából. Francia "messzebb" van.

2009. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, mit nevezel megértésnek. Nagyon alapvető szinten (pl. éttermi rendelés, szobafoglalás stb.) természetesen az olasz képes megérteni a spanyolt. Bonyolultabb szinten már nem. Viszont vannak olyan szabályos eltérések, amiket ha egy olasz megtanul, akkor óriási mértékben meg tudja növelni a képességét arra, hogy értse a spanyolt. Tehát egy olasz néhány hét alatt eljuthat kb. középfokú passzív spanyol nyelvtudásig. A francia beszédet nem fogja érteni, de az írott szöveget kismértékben igen.
2009. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hasonlók az biztos.

De azt erősen kétlem, hogy pontosan megértenék.

Szerintem inkább az áll fenn, hogy aki beszél olaszul, az könnyebben megtanul spanyolul és portugálul és még a francia sem jelent akkora kihívást utána (mármint az olasz után), mintha angolul, németül, vagy valami szláv nyelven akarna megtanulni.

2009. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Semmit.Jó , hogy ilyen sok nyelven tud,de egyébként....Attól, hogy sok nyelven beszél, lehet tapló, de lehet h nagyon kedves.
2009. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én tudok franciául és spanyolul. Ha le van írva, a portugálból, olaszból tudok kivenni, de nem sokat. A beszédükből is csak szavakat tudok kivenni inkább. Ha perfekt beszélném az egyik nyelvet, akkor sem érteném meg a másikat tanulás nélkül, de nagyon könnyen meg tudnám tanulni a másik nyelvet. Pl. a ragozásokat pár hét alatt.
2009. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én tudok franciául és spanyolul. Ha le van írva, a portugálból, olaszból tudok kivenni, de nem sokat. A beszédükből is csak szavakat tudok kivenni inkább."


Ez tényleg nem megy magától, de van rá egyszerű és gyors módszer. Én spanyolul és angolul tudok, de szakmai szövegeket vagy híreket és más ilyen egyszerűbb szövegeket simán elolvasok franciául (olaszul viszont nem!), mert ismerem a francia kötőszavakat, névmásokat, prepozíciókat és nyelvtani szerkezeteket. Mindennapi életről szóló szövegeket viszont nem tudnék elolvasni franciául, mert ott alapszókincs kell, ami kevésbé nemzetközi.

2009. okt. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem,nem..1-2dolgot értenek az olaszosok a spanyolból ,de egy ismerős szerint ,aki mind2 nyelven tanul nagy különbségek vannak.:)
2009. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az olasz és a spanyol között szerintem nagyobb a távolság, mint a francia és a spanyol között. Ez érthető, hiszen földrajzilag is ez a helyzet. Annak ellenére, hogy a hangzás alapján az a felületes benyomása van a külső szemlélőnek, hogy a spanyol az olaszhoz van közel. (Hasonlóan: az albán hangzása hasonlít az olaszéhoz, a görög pedig a spanyoléhoz, de szinte semmi közük egymáshoz).
2009. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!