Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért soroljuk valamelyik...

Miért soroljuk valamelyik szavakat a trágár, vulgáris szavak közé?

Figyelt kérdés
Már régóta ezen filózok hogy miért csúnya a p*na szó? a p*nci,cu*ci az olyan gyerekes sztm,a vagina meg túl oficiális. És a s*na trágár szó vagy nem? Ha nem találták volna ki az emberek hogy valamelyik szó csúnya valamelyik nem akkor nem lennének trágár szavak és nem külömböztetnék meg az embereket az miatt hogy ki milyen szavakat használ. Nekem sokszor beszólnak a neten a trágár kifejezéseim miatt,primitivnek,uninteligensnek mondanak pedig nem is ismernek,lehet ha IQ tesztet csinálnánk sokkal magasabb lenne az IQm mint sok másnak,de nem ez a lényeg,nem magamat akarom fényezni hogy mekkora zseni vagyok,csak az érdekel hogy ez hogy fejlődött ki a nyelvekben ez a trágár szavak megkülömböztetése. Általában valami szexuális jelentése van az ilyen szavaknak,gondolom azért,de hát ha azt mondom hogy pénisz az is szexel kapcsolatos mégsem trágár. És a b*zi mióta trágár szó?

2013. jún. 25. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján, hogy tiszteletlen. Ez persze nagyrészt a szokásokon is múlik, hogy mi számít tiszteletlennek, mert ugyebár egy szó önmagában csak betűk egymás mellé téve, és az ruházza fel jelentéssel, hogy hogyan használják.

Például a "sz*r" már kezd annyira beépülni helyenként a köznyelvbe, hogy nem mindenhol számít trágárnak (bár én személy szerint annak tartom, igénytelen, csúnya kifejezésnek, amit kulturált ember nem mond). Szóval ez a megítélés idővel változik is, de az alapszabály az, hogy az a kifejezés számít trágárnak, amely egy intim dologról illetlen, tiszteletlen módon beszél. (A b*zi pl. azért trágár, mert tiszteletlen, a sz*rnak pedig nincs szexuális jelentése, mégis trágár, hiszen intim jelentéstartalmat takar.)

2013. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!