Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Írnátok nekem olyan szavakat,...

Írnátok nekem olyan szavakat, amiknek a legtöbb ember nem tudja a jelentését?

Figyelt kérdés
Egész pontosan olyan szavak érdekelnének, amelyek nem tudományos szakkifejezések, vagy ilyesmi, hanem élnek a köztudatban, a mindennapokban találkozhatunk velük, de sokan nem tudják, hogy mit jelentenek.
2013. júl. 2. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:

privilegizál

evidens

furunkulus

potenciális

sematikus

fúzió

2013. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pad (nem a pad értelmében), stelázsi, vekni, véka, cvikker, fuszulyka, paszuj, káptalan.
2013. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és sokan keverik a szuvenírt és szuverént:)
2013. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
pilács, grádics, gurgyin, gacsos, biboldi, sete
2013. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a kérdés definiszttikai szubjektivitása olyannyira interbektuálta morális egzisztenciámat hogy ilyen kérdés még nem fordult elő a praxisomban . ezt az egyik rokonom mondta a tanárnak mikor feleltette, és a tanár 5-öst adott neki erre a mondatra, csak azért mert ezt így el tudta mondani. konkrétan: ülj le, 5-ös .:D
2013. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

... és suta. Sezlon, szezon, fazon (amivel keverik).

Meglepő, de szerintem nagyon sokan nem tudják a "politika" szó jelentését se. Ennek bizonyságául elegendő beleolvasni a vonatkozó rovatba.

További meglepőnek számító esetek: emberközpontú, liberális, baloldali, jobboldali, konzervatív.

Ellenség - ellenfél (abban az értelemben, mi a kettő közötti különbség).

2013. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát, kedves 6... ha én az összes szó jelentését tudom,amit leírtál, műveltnek számítok ? :DD
2013. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkit felpontoztam. :)
2013. júl. 2. 17:19
 9/9 anonim ***** válasza:
immanens, androgén, ortográfia, korpuszkuláris, virilis, szinergikus, szinoptikus, elokvens, klauzus, mizantróp
2013. szept. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!