Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak tapasztalataitok?...

Vannak tapasztalataitok? Idegen orszagba koltozni, nyelvtudas nelkul?

Figyelt kérdés
Kilencedik osztalyom elvegzese utan a szuleim ugy dontottek Belgiumba koltozunk, apam tud angolul, de nekem az iskola miatt koltelezoen meg kell tanulnom a holland nyelvet. Vannak esetleg tapasztalataitok, hogy mennyire mehet konnyen egy idegen nyelv tanulasa (nekem holland) ha csak olyan nyelvezetu emberek vesznek korul? Elore is koszonom, sokat segitenenek a tapasztalatok vagy barmi.

2013. júl. 10. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
szia! ugyan nekem nincs tapasztalatom, de azt tudom neked mondani, hogy mivel még gyerek vagy, nem lesz annyira nehéz (szemben azzal a helyzettel, amikor felnőttnek kell nyelvet tanulnia). körül fognak venni az emberek, és biztosan segítőkészek is lesznek. van valamilyen nyelvtudásod? mert ha pl. tudsz angolul, és ők is tudnak, akkor az elején próbáld meg azon a nyelven kifejezni magad. de biztosan segíteni fognak, hidd el. annyit tudok még hozzáfűzni, hogy attól, hogy körbevesz majd a nyelv, még szorgalmasan tanulnod kell majd magadtól, főleg, ha a nulláról kezded. de szerintem menni fog :) hajrá!
2013. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudogatok angolul es szeretem is :) koszonom a valasztod, jol esnek a biztato szavak.
2013. júl. 10. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok: esetleg megteheted azt, hogy amíg még itthon vagytok, körbenézel, utánajársz, milyen könyvekkel lehetne tanulni, és azokat beszerzed :)
2013. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igazabol a tanulas az meglesz,hiszen kimarad egy evem kb.,amig nyelviskolaba jarok majd es csak amikor keszen allok akkor tesznek be kozepiskolaba.
2013. júl. 10. 16:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is bíztatlak, meg fogod tanulni a nyelvet az ottani közegben. Már előre készülj addig is. Pl. a google fordítón írhatsz be szöveget, lefordíttatod hollandra, meg is hallgathatod, így próbálkozhatsz. Eleinte lesznek gondjaid, és tanulnod kell majd ott is keményen. De jól jársz majd a nyelvtudással.
2013. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!