Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet a legkönnyebb...

Melyik nyelvet a legkönnyebb megtanulni, illetve melyiket érdemes tanulni, ha angolul már tudok?

Figyelt kérdés
Németet tanultam anno gimnáziumban, nagyon felejtős, a hollandra gondoltam nemrég, de az meg olyan mint a német... tehát ezeken kívül?
2013. aug. 3. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, mert az angol viszonylag az összes európai nyelv közül az egyik legkönnyebb.


A németet tudnám ajánlani, de csak a hasznossága miatt, - az angolhoz csak az alapszavakban hasonlít. A német logikája azonban teljesen megérthető magyar fejjel. A hollanddal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de annyi biztos, hogy inkább a németre fog hasonlítani. Az angol a történelem során rengeteget vesztett az ősi germán nyelvi "jellegéből".


Ha tényleg a nyelvtant és a hatalmas latin-francia szókincset nézzük az angolban, akkor a franciát vagy akár valamilyen újlatin nyelvet mondanék. Bár egyáltalán nem fonetikus.

2013. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha német nem jöhet szóba (emiatt felejtsd el az összes többi germánt, ezek inkább erre hasonlítanak, mintsem az angolra), akkor újlatin nyelvekkel próbálkozz, mivel ezekből rengeteg szó ismerős lesz angolban. Francia kiejtése nehéz, emiatt inkább spanyol felelhet meg jobban, bár "hasznossága" nyilván ennek a legkisebb.
2013. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legkönnyebb az eszperantó és a roma nyelv, de gondolom, szívesebben választasz egy nehezebbet :)

Szerintem neked kell eldöntened, milyen terveid vannak a nyelvvel az életben,a munkádhoz melyiket tudod jobban használni, vagy olvasmányaid, filmélményeid alapján melyik nép kultúrája szimpatikusabb.

A francia kiejtést nem nehéz megtanulni, ha az ember megtanulja a szabályokat, mindent ki tud ejteni, és ez egy kis rutin után automatikussá válik, és nem érhetnek meglepetések, mint az angolban. Ugyanez a helyzet az olasszal és a spanyollal is. A spanyolt sok helyen beszélik, persze, lehet, hogy azokon a helyeken te sosem fogsz megfordulni.

2013. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy franciát származása miatt anyanyelvi szinten beszélő hölgy mondta, hogy gégehangok képzése rendkívül nehéz, de én már a sok nazálisnál elhasalnék. Spanyolnál ilyen ugye nincs (R-rel nincs akkora gond).
2013. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!